Jakie baterie słoneczne proponują producenci?

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych, wyposażonych w interesujące funkcje, baterii słonecznych. Istnieje szeroki wybór ich rozmiarów oraz mocy. Możemy często więc nie wiedzieć, które baterie najlepiej sprawdzą się w naszym wypadku.

Baterie słoneczne w dobrej cenie

baterie słoneczneWszystko zależy oczywiście od tego, jakie obiekty chcemy za ich pomocą zasilać. W przypadku budynków mieszkalnych, konieczne będzie zastosowanie naprawdę rozbudowanych systemów fotowoltaicznych, natomiast jeżeli chcemy zasilać jedynie niewielki kamper, łódź czy oświetlenie ogrodowe, wówczas wystarczy nam pojedyncza bateria słoneczna o napięciu 12V, wraz z regulatorem ładowania. Niezależnie od wielkości, każdy panel słoneczny powinien charakteryzować się bardzo dobrą odpornością mechaniczną. Wytrzymałość na uszkodzenia oraz na negatywne działanie warunków atmosferycznych jest bowiem tutaj podstawą – w końcu takie baterie słoneczne są każdego dnia narażone na zmienne warunki pogodowe. Istotna dla nas przy wyborze będzie także wydajność instalacji. Producenci wskazują na to, że obecnie panele oparte na ogniwach polikrystalicznych oraz te wyprodukowane z ogniw monokrystalicznych różnią się wydajnością jedynie w niewielkim stopniu.

baterie słoneczneZ pewnością doradca w sklepie z fotowoltaiką doradzi nam, które ogniwa będą najlepsze w naszym przypadku. Jeżeli obiektem naszych poszukiwań są najwyższej jakości nowoczesne baterie słoneczne – cena może nas zdziwić. Ale nie negatywnie, a wręcz przeciwnie. Obecnie na rynku istnieje tak szeroki asortyment tego typu produktów, że producenci prześcigają się w tym, aby oferować swoim klientom wyroby w jak najbardziej atrakcyjnych cenach. W związku z tym, za baterię słoneczną, za którą jeszcze parę lat temu zapłacilibyśmy sporą sumę, dziś możemy kupić o wiele taniej. Korzystnie wychodzi zwłaszcza zakup zestawów, które oprócz samej baterii obejmują także wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak wspominany już regulator ładowania czy konektor szeregowy. Oczywiście podstawę stanowią też solarne kable miedziane, dzięki którym cała instalacja fotowoltaiczna może w ogóle sprawnie działać. Jeżeli nie jesteśmy pewni, którą baterię słoneczną wybrać – nie obawiajmy się pytać o pomoc doradców pracujących w danym sklepie z fotowoltaiką.

Z pewnością doświadczeni pracownicy będą służyć nam radą – w końcu dla nich asortyment związany z fotowoltaiką nie kryje żadnych tajemnic. Znają się zarówno na panelach elastycznych do jachtów, jak i na małych składanych panelach turystycznych.