Beton architektoniczny – do jakich pomieszczeń?

beton architektoniczny

Obecnie w ofercie każdego sklepu sprzedającego artykuły do dekoracji wnętrz znajduje się wiele produktów do dekoracji ścian. Są to tynki dekoracyjne, panele gipsowe, fototapety, naklejki naścienne, czy szablony malarskie. Nowością jest natomiast beton architektoniczny.

Czy beton sprawdzi się w wystroju wnętrz?

beton architektonicznyBeton kojarzy się nam z czymś ponurym, ciężkim, stabilnym. Czymś co nadaje się do budowy domu, ale nie do jego przystrojenia. Jednak stylowy beton architektoniczny dostępny jest w wielu odmianach. To nie tylko wielkie szare płyty. Taki beton można dostać także w mniejszych częściach, także w kształtach bardziej skomplikowanych, takich jak sześciokąty. Beton dostępny jest także w różnych odcieniach szarości, ale i w kolorze białym, czarnym, niektóre firmy oferują także odcienie czerwieni, niebieskiego, czy kremowego. To sprawia, że płyty można łatwo dopasować do wyglądu pomieszczenia. Beton najczęściej stosowany jest na jednej ścianie jako element dekoracyjny. Można jednak wykończyć nim wszystkie ściany, czy na przykład całą łazienkę. Warto właśnie wspomnieć o tym, że beton architektoniczny nadaje się do każdego pomieszczenia. Można nim udekorować nie tylko sypialnię czy pokój dzienny, ale również kuchnię czy łazienkę.

beton architektonicznyTaki beton jest zabezpieczony przed działaniem wody i wilgoci, nie będzie pękał, ani się odbarwiał, więc spokojnie można go używać wszędzie. Do jakich wnętrz beton architektoniczny sprawdzi się najlepiej? Z pewnością logiczne jest zastosowanie betonu we wnętrzach industrialnym. Tam zachowanie oryginalnych ścian z czerwonej cegły czy betonu jest zalecane, ale nie zawsze jest możliwe ze względu na stan budynku. Wtedy płyty betonowe stanowią idealną alternatywę. Również wnętrza nowoczesne będą pasowały do betonu architektonicznego. Tam liczy się pomysł, wygląd, estetyka, zatem płyty szare czy w różnym kolorze będą do tego idealnie dopasowane. Można zastosować także betonowe meble, dodatki, takie jak donice, czy misy. Beton może być stosowany także na zewnątrz. W końcu są betonowe ławki, płyty chodnikowe, czy duże donice. Płyty można zatem wykorzystać do dekoracji balkonu lub ściany tarasowej.

Mimo iż będą wystawione na działanie zmiennych czynników atmosferycznych to nie będą pękać, ani nie pojawi się na nich brzydki nalot. To bardzo ważne w przypadku doboru materiałów do wykończenia zewnętrznego domu. Warto zatem sięgnąć po najlepsze i najnowsze rozwiązania i wybrać stylowy beton architektoniczny jak najszybciej. Dzięki niemu nasze wnętrze będzie pięknie i estetycznie wykończone.