Białe meble w nowoczesnych wnętrzach

projektowanie wnętrz

W województwie małopolskim znajduje się naprawdę wiele firm świadczących usługi z zakresu projektowania wnętrz. To nic dziwnego, w samym Krakowie dużą popularnością bowiem cieszą się studia z architektury wnętrz. Osoby wykształcone i wykwalifikowane w tym kierunku zakładają własne firmy, najczęściej właśnie wciąż na terenie województwa małopolskiego.

Projektowanie wnętrz i styl shabby chic

projektowanie wnętrzIstnieje bowiem nieustannie duże zapotrzebowanie na usługi architekta wnętrz. Obecnie, kiedy popularne serwisy społecznościowe wypromowały konsumpcjonistyczny tryb życia, niemal każdy dąży do tego, aby się pokazać. Posiadanie modnego mieszkania stało się podstawą dla wielu osób z wyższych sfer, ale nie tylko. Teraz największą popularnością cieszą się mieszkania i apartamenty utrzymane w stylu nowoczesnym. Dlatego właśnie usługa, jaką jest projektowanie nowoczesnych wnętrz w małopolskim, znajduje wielu klientów. Coraz częściej jednak zleceniodawcy pojawiają się z pytaniem, czy w takim nowoczesnym wnętrzu można wykorzystać białe meble. Najczęściej bowiem styl ten kojarzony jest z chłodem pochodzących od szkła oraz stali, które stanowią przecież podstawowe materiały. Drewniane meble pomalowane na biało kojarzą się ze stylem shabby chic, prowansalskim lub rustykalnym.

projektowanie wnętrzAle architekci uważają, że można je wykorzystać także w projektowaniu wnętrza nowoczesnego! Dzięki takim białym meblom można bowiem w prosty sposób uzyskać wrażenie przestronności. Pomieszczenie będzie wydawać się optycznie większe niż w rzeczywistości. Jeżeli więc nasz salon jest mały, w dodatku wpada do niego niewiele światła, gdyż znajduje się po zacienionej stronie, wówczas dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania. Meble mogą posiadać nietypowe kształty, dzięki czemu będą bardziej nowoczesne. Ważny jest też brak zdobień. Oczywiście istotnym jest, aby meble takie dobrze połączyć z innymi wyznacznikami stylu nowoczesnego. Powinny więc we wnętrzu pojawić się na przykład szklane dodatki. Warto też zdecydować się na zabawę kontrastem. Być może dobrze postawić na dość ciemne ściany, na tle których nasze białe meble będą się wyjątkowo wyróżniać? I inaczej, jeżeli zależy nam na chłodzie, który do tej pory kojarzył się ze stylem nowoczesnym, wówczas wybierzmy białe lub jasno beżowe ściany.

Dzięki nim wnętrze będzie wyglądać czysto i nowocześnie. Jak widać, w projektowaniu nowoczesnych wnętrz istnieje niewiele ograniczeń. Wiedzą o tym architekci z małopolskiego, którzy proponują swoim klientów naprawdę interesujące projekty mieszkań, jak i wnętrz użytkowych.