Brama garażowa segmentowa – jakie są jej zalety?

dobre bramy garażowe segmentowe drewniane

Brama garażowa to drugi, zaraz po drzwiach, najważniejszy element wykończenia domu. Brama, na którą się zdecydujemy powinna być przede wszystkim solidna, funkcjonalna i dopasowana do elewacji budynku. Bramy możemy podzielić na kilka rodzajów. Bramy rolowane są bardzo funkcjonalne ze względu na ich zwijanie się w skrzynce, która może znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz garażu. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele miejsca wewnątrz garażu.

Czym wyróżnia się brama segmentowa?

dobre bramy garażowe segmentowe drewnianeW ten sposób nie musimy martwić się o ograniczone miejsce przy suficie. Jest to doskonały wybór w przypadku niskich nadproży i w domach, które znajdują się na płytkich działkach miejskich. Istnieją również bramy segmentowe, które mają bardzo podobną funkcję do bram rolowanych i różnią się tylko zajmowanym miejscem. Bramy segmentowe odznaczają się tym, że zajmują bardzo mało miejsca po zwinięciu, podobnie jak bramy rolowane. Nie wykrzywiają się podczas podnoszenia, tak jak standardowe bramy, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzenie trochę miejsca w środku garażu. Ponadto samochód ustawiony przed samą bramą nie zostanie w żaden sposób zniszczony czy naruszony. Auto może stać nawet kilka centymetrów przed nią, a i tak nic się nie stanie. Bramy segmentowe możemy podzielić na ocieplane, nieocieplane i drewniane. Bramy ocieplane i nieocieplane są skonstruowane ze zwykłych paneli.

dobre bramy garażowe segmentowe drewnianeBramy drewniane są stworzone z litego drewna i wyglądają naprawdę ciekawie w porównaniu ze zwykłymi ocieplanymi i nieocieplanymi bramami segmentowymi. Ponadto bramy segmentowe mogą otwierać się do góry, ale również w bok. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Mając taki wybór jak zdecydować się na dobre bramy garażowe; które z nich są bardziej polecane? Pomimo że bramy rolowane i segmentowe nie różnią się za bardzo od siebie, bardziej polecany jest wybór bramy segmentowej. Jeśli zatem chodzi o dobre bramy garażowe segmentowe drewniane to na rynku jest kilku producentów, którzy mogą pochwalić się dobrze wykonanymi bramami segmentowymi. Do wyboru jest kilka rodzajów drewna, które pasuje do wyglądu każdego domu bez wyjątku. Najbardziej znanym i popularnym jest świerk. W zależności od gustu klienta brama może mieć dowolny wzór.

Zwykłe pasy, kafelki czy też różne inne specyficzne kształty – od wyboru do koloru. Brama nie musi być nudna i ponura. Zawsze można dopasować ją kolorystycznie do drzwi. Warto znaleźć coś, co będzie do siebie pasowało pod względem koloru i zdobień. W końcu brama garażowa i drzwi wejściowe to elementy, które najbardziej rzucają się w oczy. Dobrze, aby współgrały z sobą i razem dawały niesamowity efekt.