Budowa domu pasywnego i drzwi z montażem

drzwi z montażem

Budowa każdego domu, nie tylko pasywnego wymaga wykonania wielu robót oraz prac w wyniku których powstanie gotowy budynek. Budowę każdego domu można podzielić na kilka etapów, podczas których bardzo często korzysta się z usług innych ekip budowlanych.

Drzwi z montażem – pomoc fachowca

drzwi z montażemPodczas budowy domu można skorzystać z usług fachowców. Jedna z firm z Wrocławia zajmuje się kompleksową budową domów pasywnych wraz z montażem rozwiązań, jak na przykład pompy ciepła. Budowę domu pasywnego rozpoczyna się od prac przygotowawczych oraz prac ziemnych, które maja na celu przygotowanie terenu pod budowę. Prace te polegają na karczowaniu drzewek oraz krzaków, usunięciu warstwy ziemi urodzajnej czyli humusu oraz wyrównywaniu terenu. Kolejny etap to wykonanie fundamentów. Jeśli fundamenty mają być żelbetowe, to najpierw wykonuje się wykopy, następnie deskowania, układa się zbrojenie, a na końcu zalewa się wszystko mieszanką betonową. Roboty te potrzebują przerwy technologicznej, na zawiązanie się betonu. Jeśli mamy gotowe fundamenty, to można przejść do budowy podłogi jak i ścian. Nie można zapominać o odpowiedniej termoizolacji takiego domu. Kolejnym krokiem jest budowa stropu oraz schodów, jak i ścian kolejnego piętra. Ten etap pomija się oczywiście jeśli dom jest parterowy. Kolejnym etapem jest budowa dachu domu. Ostatnim etapem są roboty wykończeniowe. Jeśli chodzi o te prace, to wykonuje się tynkowania, montaże elementów, jak na przykład parapet, czy montaż stolarki. Warto jest zamówić w stolarni drzwi z montażem oraz okna, które także zamontuje fachowiec.

Poza tym także nie należy zapominać o montażu takich elementów jak drzwi techniczne oraz drzwi wewnętrzne. Domy pasywne powinny posiadać idealnie zamontowaną stolarkę okienne oraz drzwiową. Wszystkie te prace są potrzebne są aby wybudować kompleksowo dom pasywny, który będzie służył nam przez lata.