Cechy charakterystyczne zlewów granitowych

zlew kuchenny granitowy

Poszukując odpowiedniego zlewu do kuchni coraz więcej osób od razu odrzuca tanie zlewy z tworzywa sztucznego i rozgląda się za trwalszymi i lepszymi pod względem jakości produktami. Tworzywo sztuczne jest lekkie, dobrze się formuje, jednak szybko się odbarwia, lakier schodzi, a powierzchnia zostaje trwale zarysowania, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest wybranie zlewu z trwalszego tworzywa. Do wyboru są różne opcje.

Kamienny zlew kuchenny

zlew kuchenny granitowyZlewy stalowe są chętnie wykorzystywane w lokalach gastronomicznych. Są nierdzewne, odporne na zarysowania, a do tego nie są ciężkie. Jednak nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, dlatego do domów są rzadko wybierane. Z drugiej strony estetyczne zlewy szklane czy nowoczesne zlewy drewniane ładnie wyglądają, ale czy się sprawdzą podczas wieloletniego użytkowania? Jak na razie jest to wątpliwe, a zdania ekspertów są niejednoznaczne. Warto zatem zainwestować w sprawdzone rozwiązania, takie jak trwały zlew kuchenny granitowy. Granit, w przeciwieństwie do marmuru, jest odporny na działanie kwasów np. cytrynowego. Nie będzie się odbarwiał, a kwas nie zniszczy jego gładkiej struktury (nie wniknie w głąb co uszkodziłoby marmur). Granit to także materiał bardzo twardy, solidny, nie do zdarcia.

zlew kuchenny granitowyMożna w niego uderzyć tłuczkiem do mięsa, kroić na nim warzywa nożem, czy też wylewać na przemian wrzątek i lodowatą wodę bez obaw, że cokolwiek się z nim stanie. Granit ponadto bardzo ładnie się prezentuje. Dostępne są różne odcienie kamienia, od jasnych, kremowych, do prawie czarnych. Dzięki temu można dobrać kolor zlewu do koloru kuchni. To na pewno ucieszy każdego, komu zależy na wysokim poziomie estetyki w domu i dba nawet o najdrobniejszy szczegół, tak by całość prezentowała się nienagannie. Warto zaznaczyć, że zlewy granitowe łatwo się czyści. Mają gładką fakturę, więc zabrudzenia nie mogą wniknąć w jego strukturę, nawet zaschnięte zabrudzenia można łatwo usunąć. Do czyszczenia granitowych zlewozmywaków często używa się specjalnych środków do czyszczenia kamienia, ale nie jest to wymagane.

Zazwyczaj jeśli regularnie czyści się zlew to wystarczy użyć ciepłej wody, gąbki i płynu do naczyń czy innego płynu czyszczącego. Kończąc rozważania, zlewozmywaki grantowe to inwestycja na lata, która na pewno się zwróci. Granit to materiał o wyjątkowej trwałości i odporności na uszkodzenia, a przy tym jest estetyczny i dostępny w wielu odcieniach. Z pewnością każdy, kto kupi zlew z granitu do swojego domu, będzie z niego bardzo zadowolony.