Cechy dobrego podnośnika koszowego

podnośnik koszowy

Każdy wie jak wyglądają podnośniki koszowe. Mały kosz z barierkami osadzony jest na długim (prostym lub przegubowym) wysięgniku, a ten zamocowany jest do wielkiego auta ciężarowego. Podnośnik sterowany jest z kokpitu samochodu. W koszu zaś znajduje się zwykle jeden lub dwóch pracowników, którzy dokonują inspekcji, czy naprawy.

Wysoki i stabilny podnośnik

 podnośnik koszowy Praca na podnośniku jest niebezpieczna, ze względu na wysokość. Dlatego też warto kupić lub wynająć stabilny podnośnik koszowy w Trójmieście. Dobry sprzęt przełoży się na zwiększone bezpieczeństwo. Podnośnik na pewno musi mieć wykonany ważny przegląd techniczny i sprawne wszystkie elementy. Wadliwe systemy sprawią, że np. pracownik utknie na górze, bo nie będzie się dało opuścić podnośnika. Podnośnik musi też mieć wysokość odpowiednią do danej pracy. Są większe i mniejsze maszyny. Większą zawsze można ustawić nieco niżej, jednak niskiej się nie wydłuży podczas pracy. Pracownik nie będzie mógł sięgnąć do dachu czy do drzewa i praca nie zostanie wykonana. Ważne są elementy bezpieczeństwa na podnośniku. Cały kosz musi być obstawiony dosyć wysokimi barierkami. Pracownik może się przez nie lekko wychylić, ale barierki zabezpieczają przed upadkiem.

 podnośnik koszowy Jedna ścianka barierki jest otwierana – przez wejście wchodzi pracownik do kosza. Podnośnik może mieć różne opcje wysięgnika. Na przykład wysięgnik teleskopowy jest łatwiejszy w obsłudze. Ramię zawsze jest w tej samej pozycji, podnosi się je na boki oraz w linii góra-dół. Z kolei podnośnik przegubowy ma więcej opcji, ponieważ jego ramię jest łamane w kilku miejscach. Pracownikowi stojącemu w koszu wiele to ułatwia, bo może być naprawdę blisko ściany budynku czy drzewa. Jednak operatorowi trudniej jest na pewno manewrować takim wysięgnikiem i dobrze go ustawić. Warto zaznaczyć, że podnośniki nie muszą posiadać wysięgnika i kosza. Są także podnośniki nożycowe. One mają szerszy podest roboczy, a także są napędzane akumulatorowo. Nie są podłączone do samochodu, stanowią osobną maszynę. Sprawdzają się one do drobnych prac wokół budynku, kiedy trzeba coś robić na różnych wysokościach, ale w jednej linii np. sprawdzanie okien, lub też np. wyczyścić całe rynny dookoła budynku.

Reasumując, podnośniki koszowe i inne są na pewno bardzo przydatnymi maszynami, nie tylko w sektorze budownictwa. Dobry podnośnik powinien mieć niezawodny system sterowania, zabezpieczony kosz z barierkami i furtką, jak i dobry wysięgnik. Taki podnośnik ułatwi wykonywanie wielu prac. Warto jest inwestować w najlepsze maszyny.

Zobacz też https://szczyt.com.pl/