Czego potrzeba do wykonania elewacji budynku?

Elewacje domu to ważna rzecz. Widać ją z daleka, cały dom (poza dachem) jest pokryty danym materiałem. Wybierając materiały elewacyjne trzeba mieć na względzie to, że jest ona wystawiona na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Deszcz, mróz, ani słońce nie powinno uszkodzić naszej elewacji.

Materiały budowlane na elewacje

materiały budowlaneDo tego też mamy ciekawe produkty dekoracyjne, które sprawiają, ze elewacja prezentuje się znakomicie. Najczęściej do elewacji stosuje się tynki typu baranek, czyli z chropowatą strukturą. Często wyglądają one nieco bardziej korzystnie niż tynki zacierane na gładko, posiadają lekko przestrzenna fakturę. Jednak to problematyczny tynk. Przy każdym przypadkowym uderzeniu drobinki tynku będą odpadały od ściany,w dodatku jego odświeżanie jest problematyczne. Gładki tynk można po prostu przemalować, łatwo się czyści taką elewację. Wiele osób o tym nie myśli i wybiera tynk-baranek, z którym są potem problemy. Można zawsze wybrać najbardziej nowoczesne materiały budowlane sklep internetowy. Są to na przykład spieki kwarcowe. Można je stosować jako elewacje, a także jako blaty kuchenne, czy posadzki. Takie spieki są zbudowane ze sprasowanego pod ciśnieniem ,,proszku”kamiennego.

materiały budowlaneSą one bardzo wytrzymałe, występują w różnej grubości (nawet kilku milimetrów!), a do tego prezentują się niezwykle elegancko. Elewacja ze spieków kwarcowych nadaje się przede wszystkim do budynków w stylu nowoczesnym. Elewacja nie musi być jednorodna. Często przy tarasach, balkonach czy przy wejściu do domu można zobaczyć, ze ściany są obłożone dekoracyjnymi cegłami, płytkami, gresem, klinkierem. Takie zabiegi mają wiele zalet. Przede wszystkim wyróżniają tę część domu. Stanowią ładną dekorację miejsc, przy których się często przebywa i zwraca uwagę na estetykę, np. taras. A przy tym w takich miejscach ściany bardziej by się brudziły, na przykład podczas imprez na tarasie, czy wnoszeniu mebli przez drzwi wejściowe. Kamień i materiały podobne są odporne nawet na działanie tłuszczu (np. z kiełbasek), czy ognia (np. z grilla). Na cegle czy panelach dekoracyjnych nie widać tak zabrudzeń jak na jasnym, gładkim tynku, a jeśli się już one pojawią to można je łatwo usunąć, bez uszkodzenia elewacji.

Kamień, gres, spieki kwarcowe, czy tynk to dobre opcje ponieważ ich kolory nie wyblakną pod wpływem słońca, całość nie będzie pękać czy się odkształcać, nie będzie się też łatwo brudzić. Pamiętajmy by wybrać takie materiały budowlane na elewacje, która będą nie tylko cieszyć oko, ale będą także bardzo praktyczne i łatwe do utrzymania i konserwacji.