Czemu warto korzystać z membran dachowych PVC?

membrany dachowe pvc

Izolacja przeciwwodna dachów jest bardzo ważną sprawą. W końcu to dach jest tym elementem konstrukcji, który narażony jest na opady atmosferyczne. Jeżeli woda zacznie przeciekać czy we wnętrzu pojawi się wilgoć, wówczas narażeni będziemy na straty. Dlatego warto już na etapie budowy domu zająć się wysokiej jakości hydroizolacją dachu. Jaki materiał warto do niej zastosować?

Plusy membran dachowych z PVC

membrany dachowe pvcWiele osób poleca membrany dachowe PVC, posiadają one bowiem szereg zalet. O tym, że nadają się one do hydroizolacji dachu, świadczy chociażby to, że stosuje się je również do izolacji zbiorników wodnych takich jak oczka wodne, a nawet baseny! Bez wątpienia membrana PVC charakteryzuje się wysokim poziomem szczelności i jest niezawodna w swoim zastosowaniu. Można ją więc wykorzystać także do izolacji tarasu czy balkonu. Jeżeli cecha taka jak wodoszczelność to dla nas za mało, aby podjąć decyzję co do wyboru materiału izolacyjnego na dach, przyjrzyjmy się innym zaletom membrany PVC. Można tutaj wskazać na przykład wyjątkowo niską wagę, która sprawia, że membrana PVC nie obciąża konstrukcji dachu, inaczej niż w przypadku papy czy innych cięższych materiałów. To daje membranie PVC istotną przewagę nad tradycyjnymi materiałami wykorzystywanymi do izolacji.

membrany dachowe pvcWystarczy zastosować jedną warstwę membrany, aby ta dobrze spełniała swoją rolę. Jest ona bowiem naprawdę wytrzymała – zarówno na uszkodzenia mechaniczne takie jak ścieranie czy pęknięcia, jak i na substancje chemiczne. Ponadto dla jej właściwości nie mają znaczenia warunki atmosferyczne, ponieważ jest również odporna na zmienne temperatury. Mimo wodoszczelności membrany dachowe PVC charakteryzuje także paroprzepuszczalność. To sprawia, że wilgoć nie jest wchłaniana do środka konstrukcji. Jest to bardzo ważne dla uniknięcia pojawiania się grzybów czy pleśni. Warto wskazać także na niepalność membrany, ponieważ to istotne dla względów bezpieczeństwa. Stosując membranę PVC jako izolację dachu, możemy być pewni, że nie będzie ona rozprzestrzeniała dalej pożaru. Właściwości niepalności membrany są potwierdzone przez atesty, dlatego możemy być pewni, że rzeczywiście dobrze się sprawdzą w każdej sytuacji. Długa żywotność membrany PVC sprawia, że to właśnie ją warto wybrać do hydroizolacji dachu.

Na plus przemawia także szybki i bezproblemowy montaż, z którym poradzi sobie każda osoba posiadająca minimalną nawet wiedzę o budownictwie. Jeżeli wymienione zalety jeszcze nie przekonały nas do zakupu membrany PVC, warto poradzić się doradcy ze sklepu budowlanego, który być może znajdzie dla nas jeszcze bardziej korzystne rozwiązanie.