Czy moskitiera drzwiowa jest opłacalnym rozwiązaniem?

moskitiera na owady

Korzystanie z moskitier okiennych stało się w ostatnim czasie bardzo rozpowszechnione. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się rezygnować również z tych stosowanych na drzwi. To właśnie przez nie, również te balkonowe do wnętrza mieszkania dostawać się może największa liczba owadów. Korzystanie z moskitier drzwiowych okazuje się być bardzo ważne w przypadku osób mieszkających w najbliższym sąsiedztwie lasów, terenów zielonych czy też zbiorników wodnych.

Dobry sposób na owady!

moskitiery drzwioweMoskitiery tego właśnie typu są w stanie bardzo skutecznie chronić na przykład przed komarami, insektami, jednocześnie nie zakłócając dostępu do wnętrza mieszkania świeżego powietrza. Plusem rozwiązania takiego jak moskitiery drzwiowe jest z pewnością fakt ich bardzo dużej różnorodności. Tym samym możliwe jest jego dostosowanie do potrzeb różnych osób, o zupełnie odmiennych oczekiwaniach dotyczących ochrony przed owadami. Moskitiery takie podzielić można ze względu na sposób ich montażu, ale także i ze względu na ich pewne cechy konstrukcyjne. Przykładem jednego z bardziej popularnych ich rodzajów jest z pewnością moskitiera drzwiowa typu magnetycznego. Stworzona jest ona najczęściej z gęstej siatki, których oczka nie mają tendencji do strzępienia się. Szczególnie opłaca się korzystanie z nich w przypadku domków letniskowych czy też do zabezpieczenia przed owadami wyjść z domu na ogród czy też na taras.

moskitiera na owadyWyróżnikiem takiego zabezpieczenia okazują się być mocne magnesy, które będą ciągnąć dwie części siatki do siebie, natychmiastowo zamykając daną moskitierę. Zazwyczaj ten rodzaj ochrony przed owadami może być montowany przy pomocy wygodnych rzepów oraz dwustronnej taśmy. Rozwiązaniem alternatywnym okazać się mogą moskitiery mocowane przy pomocy zawiasów. Popularność takich rodzajów ochrony jest związana z faktem, że zapewnia poczucie pełnej oraz skutecznej ochrony. Moskitiery tego właśnie typu otwierane są w sposób bardzo podobny do tradycyjnych drzwi. Jednocześnie są one wzmocnione przy pomocy magnesów umieszczonych w ramie. Ten typ ochrony wydaje się doskonale sprawdzać w przypadku każdego rodzaju drzwi balkonowych czy też nawet wejściowych w przypadku domów jednorodzinnych.

W obecnym czasie zwraca się szczególną uwagę na konieczność wykorzystywania odpowiednich rodzajów zabezpieczenia przed owadami. Tym o największej skuteczności są z pewnością moskitiery przede wszystkim te okienne oraz drzwiowe. Dzięki nim można niemal w stu procentach rozwiązać problem owadów dostających się zazwyczaj do mieszkania, takich jak muchy czy komary.