Czy warto inwestować w stoły szlifierskie z odciągiem?

Praca w pewnych zakładach przemysłowych, takich jak zakłady lakiernicze, czy też szlifierskie, związana jest ze szczególnym narażeniem na wiele, potencjalnie szkodliwych czynników. Czynniki te dotyczyć będą przede wszystkim znacznego narażenia na substancje oraz elementy, które znajdują się w powietrzu, na przykład w czasie szlifowania metali. W takich wypadku, zainwestować trzeba w odpowiednią wentylację.

Szlifowanie metali i odpowiednia wentylacja

Od pewnego czasu, szczególnie popularne okazuje się być inwestowanie w takie stoły szlifierskie, czy też lakiernicze, które wyposażone zostały we własny system odciągowy. To właśnie dzięki niemu, zadbać można o skuteczne odfiltrowywanie na bieżąco na przykład opiłków metali, które krążą w powietrzu na skutek procesów szlifowania. W takiej sytuacji, mogą one bardzo niekorzystnie wpływać na zdrowie oraz samopoczucie pracowników danego zakładu szlifierskiego. Z drugiej zaś strony, mogą one utrudniać również dokładne wykonywanie wszelkiego typu prac, na skutek przede wszystkim osadzania się warstwy spiłowanego metalu na szlifowanych aktualnie metalach i elementach z niego wykonanych. Właśnie w takiej sytuacji, szczególnie istotne okazuje się inwestowanie w rozwiązania takie jak duży stół szlifierski z własnym odciągiem. Stoły takie, przynajmniej gdy mowa jest o tych najbardziej nowoczesnej generacji, wyposażone są w kilka bardzo innowacyjnych rozwiązań. Chodzi tutaj na przykład o pokrywanie powierzchni takich stołów filcem, co znacznie zwiększa stabilność szlifowanych elementów.

Co więcej, bardzo często wyposaża się takie właśnie stoły w rozwiązanie takie jak unikalny system dystrybucji powietrza. Ten, okazuje się być szczególnie istotnym, gdy mowa jest o zapewnieniu zakładowi szlifierskiemu, odpowiednio dogodnych oraz komfortowych warunków do wykonywania poszczególnych zadań. Stoły takie, coraz częściej można podłączyć w sposób dogodny najbardziej dla danego zakładu. Może on polegać na podłączeniu do centralnej jednostki odsysania, bądź też do dedykowanego rozpylacza. W obecnym czasie, coraz bardziej popularny rozwiązaniem okazują się być systemy odciągowe, które stosowane są bardzo często na przykład w zakładach szlifierskich. Głównym celem stosowania takiego właśnie rozwiązania, jest przede wszystkim zapewnienie maksymalnie bezpiecznych oraz komfortowych warunków pracy. Część stołów szlifierskich, które okazują się być integralną częścią wspomnianych zakładów, wyposaża się obecnie coraz częściej w rozwiązania takie jak dedykowany system odciągowy, na bieżąco odprowadzający opiłki metali z powietrza.

Po więcej na temat stołów szlifierskich zapraszamy na www.ekolakiernie.pl.