Czym są zestawy natryskowe podtynkowe?

zestawy natryskowe podtynkowe

Łazienka stanowi ten rodzaj wnętrza, w którym świetnie sprawdza się minimalizm. Oznacza to, że widoczne pozostają jedynie te elementy armatury i urządzeń, które są niezbędne. Dlatego też popularnością cieszą się baterie oraz zestawy podtynkowe, które pozwalają jednocześnie zaoszczędzić miejsce, co jest istotne zwłaszcza w przypadku niewielkiej powierzchni.

Trwałe zestawy natryskowe

zestawy natryskowe podtynkoweJako zestawy natryskowe podtynkowe rozumie się mechanizm, który służy do zasilania prysznica, jednak został zaprojektowany w taki sposób, aby tylko niezbędne do użytkowania części były widoczne po montażu armatury. Ze względu na to, że większość elementów jest zabudowana, warto pomyśleć o wyborze zestawu prysznicowego na etapie wykańczania ścian. Pozwoli to uniknąć kurzu, bałaganu i dodatkowego wydatku pieniędzy związanych z instalacją zestawu podtynkowego. Jego montaż najlepiej powierzyć doświadczonemu hydraulikowi, dzięki czemu zyskamy pewność, że wszystko zostanie podłączone w prawidłowy sposób. Należy pamiętać o tym, że rura z ciepłą wodą powinna znajdować się po lewej stronie, a z zimną – po prawej. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku zestawu natryskowego z baterią termostatyczną, ponieważ wpływa to na prawidłowe działanie termostatu. Należy również dokładnie wymierzyć głębokość, na której ma zostać umieszczony moduł podtynkowy – w przypadku złej instalacji niezbędny okaże się zakup specjalnej przedłużki, która umożliwi prawidłowe korzystanie z armatury.Najlepsze zestawy natryskowe podtynkowe charakteryzują się wysoką jakością materiałów, z których zostały wykonane poszczególne elementy armatury, dlatego podczas zakupu warto zwrócić na to uwagę.

zestawy natryskowe podtynkoweCeramiczna głowica pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury oraz siły przepływu wody, natomiast termostatyczna utrzymuje stałą temperaturę wody, co jest ważne zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, ponieważ wyklucza ryzyko poparzenia. Głowica, która odpowiada za mieszanie wody ciepłej i zimnej, może być wyposażona dodatkowo w sitko lub tłumik, dzięki temu wyciszy szum związany z przepływem wody. Znaczenie ma także jej rozmiar – im większa, tym większy przepływ wody. Ważną kwestię stanowi również to, czy bateria prysznicowa posiada jeden czy dwa uchwyty. Pierwsza z możliwości pozwala na mieszanie zimnej i ciepłej wody – wówczas przepływem steruje się za pomocą dźwigni. Z kolei baterie dwuuchwytowe wyposażone są w pokrętła, a ciepła i zimna woda otrzymują oddziele przepływu, co sprawia, że uzyskanie optymalnej temperatury wymaga więcej czasu.

Zestawy natryskowe podtynkowe oprócz słuchawki prysznicowej zazwyczaj zawierają również deszczownicę, dzięki której nawet krótka kąpiel może stać się przyjemnością. Baterie podtynkowe pomagają w utrzymaniu czystości, ponieważ sprawiające kłopoty w czyszczeniu przewody i łączenia są ukryte w ścianie. Ponadto zajmują niewiele miejsca, co sprawia, że łazienka wygląda na większą, niż jest w rzeczywistości.