Czym zajmują się firmy oferujące wycinkę drzew?

wycinka drzew

Wiele osób nie jest świadomych szerokiej oferty, jaką proponują przedsiębiorstwa, specjalizujące się w wycince drzew. Wbrew pozorom specjaliści z tej branży nie skupiają się wyłącznie na wycinaniu drzew, ale również pielęgnowaniu terenów zielonych i wielu innych usługach. Z oferty takich zakładów skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, planujące przerzedzić swój sad, jak i firmy i instytucje, które mają własne lasy lub zajmują się ich pielęgnacją.

Szybka wycinka drzew

wycinka drzew W czym jeszcze specjalizują się profesjonalne firmy z danej branży? Na początku wypadałoby rozwinąć, czym tak naprawdę jest wycinka drzew – na czym ona polega i w jaki sposób jest przeprowadzana. Firmy specjalizujące się w tym zawodzie do swojej pracy wykorzystują specjalistyczny sprzęt i umiejętności, które nabyli na licznych szkoleniach. Do niektórych zadań wykorzystywane są podnośniki koszowe, jednak w większości przypadków fachowcy opierają się na poznanych technikach linowych – alpinistycznych. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu pracownik jest w stanie swobodnie przycinać lub ścinać poszczególne elementy drzewa, a także formować ich koronę. Wycinka drzew przeprowadzana jest, jeżeli rośliny znajdują się zbyt blisko budynków, słupów energetycznych, dróg lub innych miejsc, które zagrażają bezpieczeństwu osobom trzecim.

wycinka drzew Bardzo często wycina się również drzewa, które zostały zniszczone przez grzyby lub bakterie i nie są zbyt stabilne. Przykładowe przedsiębiorstwa, w których ofercie znajduje się profesjonalna wycinka drzew w Warszawie świadczą również usługi z zakresu sadzenia nowych roślin, zakładania całych ogrodów, montażu systemów automatycznego nawadniania i oświetlenia ogrodowego, a także frezowania pni i przygotowywania działek pod inwestycje. Bardzo często zdarza się, że po wycinaniu drzew pozostają pnie, które później przeszkadzają w budowie, aranżacji ogrodów czy pracach rolniczych. Wówczas koniecznie może okazać się skorzystanie z pomocy przedsiębiorstw specjalizujących się w całkowitej wycince drzew, łącznie z pniami. Szeroka oferta przedsiębiorstw pozwala na realizację wielu zleceń jednocześnie – nie tylko wycinanie drzew, ale też ich sadzenie i pielęgnację.

Wsparcie takich firm pozwala na swobodne planowanie różnych inwestycji, a także na zabezpieczanie obiektów przed ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z przewrócenia się drzewa. Koszt usług oferowanych przez firmy wbrew pozorom nie jest zbyt wysoki – w zależności od wybranej usługi, inwestor zapłaci około 100-200 złotych za wycinkę, pielęgnacje lub sadzenie drzew.