Dekoracyjna cegła biała – idealna do wnętrza

cegła dekoracyjna biała

Wykańczanie ścian przy pomocy białej cegły, to w ostatnim czasie niezwykle popularny trend. Ceglana powierzchnia w białym kolorze pasuje do większości aranżacji, jest trwała i stylowa. W wielu domach na świecie wzbudza coraz większe zainteresowanie – idealnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistyczne i skandynawskie projekty.

Cegła podkreślająca wystrój

cegła dekoracyjna białaNajważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca na cegłę. Nie powinno być ono przypadkowe, ale starannie wytypowane, dzięki czemu stylowa cegła dekoracyjna biała podkreśli wystrój i styl pomieszczenia. Cegłę warto zastosować w salonie, to miejsce dość reprezentacyjne, więc świetnie połączy się z drewnianymi podłogami, skórzanymi meblami, szklanymi kafelkami i betonowym wykończeniem – zazwyczaj jest to ściana z telewizorem, kominkiem lub z kanapą. Dekoracyjna cegła biała i szara to materiał do tworzenia aranżacji w stylu skandynawskim, jasnym, przyjemnym dla oka i dającym wiele światła. Jeśli planujemy cegłę do przedpokoju, wybierzmy ścianę, gdzie mamy możliwość położenia stylowej cegły na jej całą powierzchnię, pamiętajmy o tym by nie przeszkadzała ona, w ewentualnej zabudowie ściany szafą.

cegła dekoracyjna białaW tym wypadku dekoracja ukryje się za szafą i nie będzie jej wcale widać. Biała cegła pojawia się również w sypialni. Najczęściej są one jasne, a w takiej aranżacji cegła stanowi doskonałe tło dla łóżka. Będzie doskonałą dekoracją sypialni romantycznych, minimalistycznych i bardzo kobiecych. Cegła jako surowiec od dawna wykorzystywana w budownictwie stanowi ciekawy motyw wykończenia łazienek. Pojawia się często w postaci odsłoniętego fragmentu muru, lub płytek imitujących to tworzywo. Z racji tego, że łazienka jest narażona na sporą wilgoć, trzeba pamiętać by dobrze rozmieścić cegłę, z dala od stref mokrych, czyli wanny i umywalki. Sprawdzi się w tym wypadku również odpowiednia impregnacja, która zabezpieczy przed zniszczeniem struktury. Cegła świetnie prezentuje się na tle różnych materiałów, dlatego znakomicie łączy się z tradycyjnymi płytkami ceramicznymi i betonem. Może dominować lub być znakomitym uzupełnieniem. Białe cegły zapewniają subtelny efekt, a jeśli ich kolor się znudzi, zawsze można je pomalować. Jak widać zastosowanie cegły dekoracyjnej białej w domach to coraz większy wybór i kwestia indywidualna.

Białe cegły wprowadzają do nowoczesnych projektów wnętrz, ciepły i przyjazny klimat. Inspiracje i pomysły na aranżacje, w których zastosowano cegły na ścianie, można znaleźć w internecie – na pewno znajdzie się miejsce w każdym domu, gdzie ściana prezentowałaby się pięknie, a wszystko za zasługą białych stylowych cegieł.