Delikatne zawiesia pasowe

zawiesia pasowe

Transportowanie i przenoszenie materiałów bardziej delikatnych na budowach wydaje się sprawą praktycznie niemożliwą do wykonania. Miejsca tego pokroju, ale także chociażby różne magazyny i hale produkcyjne wydają się być niezbyt dobrym miejscem dla przedmiotów, które wymagają pewnego rodzaju delikatności.

Czym charakteryzują się zawiesia pasowe?

zawiesia pasoweCzasami mogą być to różnego rodzaju szklane materiały,k czasami po prostu przedmioty bardziej podatne na zarysowania, lub wgniecenia. Wszystko to jednak możemy zaliczyć jako bardziej delikatny ładunek. Dlatego też wiele z tradycyjnych metod jego przenoszenia może okazać się wysoce niebezpiecznych. Chociażby często używane zawiesia linowe i łańcuchowe, które są dość nieprzyjemne dla materiału, który przenoszą. Zwykle spora ilość siły wytworzonej w czasie podnoszenia opierana jest w paru, bardziej wystających punktach, które mogą tworzyć liczne zarysowania i wgniecenia. Szczególnie dotkliwe jest to w wypadku łańcuchów, które z natury są bardzo wyboiste, przez co praktycznie każde ogniwo potrafi zaszkodzić i stworzyć jakieś uszkodzenie. Jednak nie jesteśmy zdani na porysowane i wgniecione drewniane elementy, idealne do tego zadania są zawiesia pasowe do ładunku. Są one pewnego rodzaju odpowiednikiem zawiesi łańcuchowych i linowych.

zawiesia pasoweWykonane są z bardzo silnego materiału poliestrowego, odpowiednio zszywanego dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości. Występują one w bardzo różnych wielkościach. Często zależnie od przeznaczenia różnią się długością, szerokością, czy nawet wytrzymałością. Często ich wytrzymałość sięga nawet sześciu ton, co jest wynikiem bardzo dobrym dla materiałów, które jeszcze można zaliczyć jako tekstylne. Zawiesia tego typu często nazywa się także dźwigowymi, ze względu na to, że są one najczęściej używane właśnie w połączeniu z dźwigami. Często możemy zauważyć na budowie zwisającą strugę materiału z łańcucha dźwigu, jest to właśnie zawiesie pasowe. Robotnicy używają go do całej masy przeróżnych czynności. Często nawet chociażby do wciągnięcia plastikowych elementów, czy narzędzi na wyższe piętra konstrukcji by tego nie nosić. Bardzo często można zauważyć jak dokładnie tym zawiesiem oplata się różne drewniane, czy plastikowe elementy, które następnie dźwig powoli podnosi i umieszcza na piętrze dla nich przeznaczonym. Jest to bardzo delikatny sposób przenoszenia ładunku.

Dlatego też często wykorzystuje się je do ładowania wszelkiego rodzaju ciężarówek, betoniarek, wywrotek, właściwie wszystkiego, gdzie odkładnie trzeba coś wrzucić. Dodatkowo zawiesia pasowe są bardzo bezpieczne do pracy z ludźmi, gdyż uderzenie takim zawiesiem nie jest groźne, a wypadki się zdarzają.