Dobrze dobrane karnisze

tanie karnisze do sypialni

Rosnąca popularność różnego typu żaluzji, plis i rolet nie zmniejszyła znacząco zainteresowania firankami i zasłonami. Mimo obiegowej opinii że zbierają one tylko kurz nadal są często wykorzystywane w domach i mieszkaniach. Stanowią dekorację pomieszczenia, zasłaniają brzydkie grzejniki czy parapety, czy stanowią dodatkową, delikatną osłonę razem z roletami zewnętrznymi.

Jakie karnisze wybrać?

karnisze do sypialni Żeby jednak móc cieszyć się pięknymi firankami i zasłonami to trzeba kupić tanie karnisze do sypialni czy salonu. Jakie opcje są do wyboru? Pierwsza kwestia to miejsce ich montażu. Karnisze instaluje się albo na ścianie między sufitem a otworem okiennym lub też na suficie, tuż za linią parapetu. Karnisze ścienne wykonywane są z drewna lub metalu. W przypadku krótkiego karnisza będzie miał on jedynie mocowanie po obu bokach okna, w przypadku dłuższych karnisz (np. zasłaniających też balkon) stosuje się też dodatkowe podpórki na środku. Taki produkt to nic innego jak cienka rurka, którą przekłada się przez obręcze na końcach lub umiejscawia w ,,ramionach” mocowania (końcówka w kształcie litery U). karnisze metalowe są tańsze i lżejsze niż drewniane, ponieważ rurka jest pusta w środku. Zakończenie ich może mieć formę kulki, liścia, czy spirali – to dodatkowy aspekt dekoracyjny. Karnisze zwykle są srebrne, miedziane, czy złote.

tanie karnisze do sypialni Do wyboru są opcje pojedyncze (na samą firankę) i podwójne (także na zasłonę). Na takim karniszu wiesza się tkaniny na żabkach, haczykach lub przekłada się je przez rurkę (firanki i zasłony z ,,zawieszkami:”). Co jednak kiedy chcemy ukryć karnisz, tak by nie był widoczny? Wtedy warto sięgnąć po ten sufitowy. Ma postać płaskiej kasetki w kolorze białym. Na wystających haczykach mocuje się firanki oraz zasłony. Tkanina wtedy sięga sufitu, nie ma od góry prześwitu. Dostępne są wersje klasyczne (tkanina jest przesuwana ręcznie) oraz elektryczne (sterowane pilotem lub aplikacją mobilną). Druga opcja daje możliwość ustawienia godziny rozsuwania się i zasuwania zasłon, czy też sterowania nimi kiedy nie ma nas w pomieszczeniu. To ciekawa alternatywa dla fanów nowoczesnych technologii i rozwiązań typu smart home.

Dobrze dobrane karnisze do pomieszczenia będą nie tylko stanowiły solidną podporę pod firanki i zasłony, ale będą także wspaniałą dekoracją pokoju. Bez względu na to, jaki produkt się wybierze to należy celować w te od renomowanych producentów, produkowane z najwyższej jakości komponentów. Zapewniają one karniszom trwałość oraz odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.