Dom przystosowany do osób starszych

schody

Z najnowszych badań wynika, że prawdziwą rewolucją w transportowaniu osób niepełnosprawnych po schodach jest zakup urządzeń umożliwiających ich wjeżdżanie oraz zjeżdżanie po schodach. Jednym z takich właśnie urządzeń jest schodołaz gąsienicowy.

schodyZdaniem wielu ekspertów jest to prawdziwa nowość pozwalająca osobom poruszającym się na wózkach na samodzielne poruszanie się po schodach bez pomocy innych osób. Nie ulega zatem wątpliwości, że zakupem tego urządzenia jest zainteresowanych coraz więcej osób mieszkających na co dzień z osobą poruszającą się na wózku. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze. Jest ono zasilane za pomocą baterii. Istnieje możliwość jego używania nie tylko w środku budynku, ale również na zewnątrz. Z całą pewnością więc nie bez powodu z roku na rok jego sprzedaż stale rośnie. Należy jednak pamiętać, że wózek z którym będzie on używany wymaga niewielkiej adaptacji.

Zdaniem ekspertów jednak jest to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa osoby niepełnosprawnej. Dużą rewolucją w transporcie osób niepełnosprawnych okazuje się być również krzesełko schodowe. To właśnie ten fotel poruszany na zasadzie dźwigu umożliwia osobom poruszającym się na wózkach transport pomiędzy piętrami bez pomocy osób trzecich. Krzesełko to przypomina windę krzesełkową. Na ogół jest ono bardzo bezpieczne, wygodne oraz nie zajmuje dużo miejsca na schodach. Istnieje bowiem możliwość jego złożenia. Z całą pewnością więc zakup takich urządzeń pozwala osobom niepełnosprawnym na samodzielność z której czerpią oni ogromną satysfakcję i radość.

Więcej na stronie firmy Wanmed.