Domy drewniane z bali – praktycznie i oszczędnie

domy drewniane z bali

Budownictwo drewniane istnieje w teorii o zarania dziejów. Był to bowiem jeden z pierwszych materiałów z jakich zaczęto używać do stawiania domów. Jednak w praktyce przez wiele lat drewno zostało zapomniane, ponieważ nie potrafiono go efektywnie wykorzystać.

Domy drewniane z bali są trwałe

domy drewniane z baliW dzisiejszych czasach wraca ono jednak w zupełnie nowej odsłonie, imponując wszystkim niedowiarkom.W pewnym momencie rozwoju cywilizacji drewno ustąpiło zdecydowanie bardziej trwałym materiałom. Królowało bowiem budownictwo murowane, które uchodziło za zdecydowanie bardziej praktycznie. Dom budowany z takich materiałów cechował się wyższą odpornością na obrażenia mechaniczne i mógł stać znacznie dużej. Bez odpowiedniej konserwacji domy z drewna bardzo szybko się niszczyły i stawały się niezdatne do użytku. W dzisiejszych czasach jednak domy drewniane z bali burzą ten mit i prezentują zupełnie inną rzeczywistość. Dzięki nowoczesnym metodom budownictwa udało się bowiem osiągnąć staw w którym takie konstrukcje wytrzymują spokojnie dziesiątki lat. Co więcej jeżeli stosuje się odpowiednie zabiegi konserwacyjne to nie traci ono w ogóle na swoich właściwościach termicznych i wizualnych. Domy z bali całoroczne prezentują się więc bardzo dobrze, niezależnie od pory roku. Jednak co innego skłania ludzi do inwestycji w ten rodzaj budownictwa. Kluczową sprawą jest tutaj fakt, że domy z bali pod klucz są o wiele tańsze od ich murowanych kuzynów. Właśnie dlatego, w dzisiejszych czasach, domy drewniane pod klucz stają się tak popularne.

Ludzie są bowiem skuszeni niezwykle niską ceną, która wcale nie przenosi się na wysokie koszty utrzymania takiego budynku. Dlatego właśnie widzi się ich coraz więcej.