Doskonałe zraszacze do ogrodu

zraszacze Rain Bird

Podlewanie dużego trawnika jest dosyć kłopotliwe. Stanie przez kilkanaście czy kilkadziesiąt minut z wężem i stałe obracanie się i przechodzenie dalej, by podlać całość nie tylko zajmuje dużo czasu, ale jest też męczące. Często też niedostatecznie podleje się ogród w jednym miejscu, przez co trawa uschnie, w drugim zaś będą kałuże od nadmiernego podlewania.

Polecane zraszacze ogrodowe

 zraszacze Rain BirdPoza tym, eksperci zalecają podlewanie we wczesnych godzinach rannych lub wieczornych. Nikomu się raczej nie chce wcześniej wstawać by podlać działkę, a wieczorem każdy chce odpocząć i mieć czas tylko dla siebie. Dlatego też warto zainwestować w nowoczesne zraszacze Rain Bird lub produkty innych marek. Zraszacze występują w wielu odmianach, więc zawsze znajdzie się coś dla siebie. Zraszacze mogą być statyczne lub rotacyjne. Statyczne są ustawione raz a dobrze, stale podlewają ten sam obszar. Z kolei zraszacze rotacyjne się obracają. To znaczy że przesuwają się zwykle od lewej do prawej i z powrotem. W ten sposób podlewają one większy teren. Warto zwrócić uwagę na zraszacze wynurzalne. Są one wkopane głęboko w ziemię. Kiedy nie są w użyciu to znajdują się równo z powierzchnią gruntu. Kiedy załącza się program podlewania to wysuwane są na powierzchnię i zaczynają podlewanie. To lepsza opcja niż zraszacze statyczne, ponieważ pielęgnacja ogrodu jest wtedy łatwiejsza. Zraszacze nie przeszkadzają przy koszeniu trawy, czy usuwaniu chwastów.

 zraszacze Rain BirdWarto zaznaczyć, że są też zraszacze, które nie są podłączone do systemu nawadniania, a do węża ogrodowego. To zraszacze przenośne, bardzo tanie, które można kupić w każdym sklepie budowlanym i ogrodniczym. Zwykle mają plastikową podstawę i metalowy drążek z otworkami, przez które przelatuje woda. Drążek obraca się w lewo i w prawo, dzięki czemu podlewany jest trawnik z każdej strony. Zraszacz można szybko przestawić. Dzieci go bardzo lubią, bo można bawić się w przechodzenie poniżej strumienia wody czy przeskakiwanie nad drążkiem. Trzeba jednak wiedzieć, że w takich zraszaczach nie można regulować długości i zasięgu strumienia wody, a zraszacze Rain Bird mają taką opcję. Ustawia się jak długo mają działać, jaki obszar podlać.

Dodatkowo produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa Rain Bird pozwalaną na efektywne podlewanie dużych obszarów, przy jednoczesnym oszczędzaniu jak największej ilości wody. Raz poczyniona inwestycja w system nawadniania ogrodu na pewno się zwróci, także warto jest rozważyć różne produkty. Marka Rain Bird na pewno będzie miała najlepsze towary do podlewania.

Zobacz też http://nawadnianie-sklep.com