Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/beyo/domains/yaidea.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
Drzwi wejściowe – jakie wybrać? - Ya Idea!

Drzwi wejściowe – jakie wybrać?

drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe to coś, na co wiele osób zwraca uwagę. Mimo iż nie są one tak duże jak ogrodzenie działki czy dach domu to jednak przyciągają wzrok. Czekając aż ktoś nam otworzy i wpuści do środka rozglądamy się dookoła, a drzwi najbardziej rzucają się w oczy.

Drzwi wejściowe z dobrym zamkiem

drzwi wejścioweWarto zatem wybrać takie, które będą się dobrze prezentowały. Liczy się także wygoda korzystania, jak i bezpieczeństwo, w końcu to jedna z dróg wejścia włamywaczy. Czym się kierować przy wyborze drzwi frontowych? Jeśli chodzi o estetykę to mamy tutaj różne wzory drzwi. Są one wykonywane z drewna. Metalowe stosuje się tylko w obiektach przemysłowych, a szklane tylko wewnątrz domu. Drewno jest bardzo estetyczne, a przy tym posiadają dobry współczynnik ciepła. To znaczy, że stanowią one dobrą izolację – nie wpuszczają chłodnego powietrza zimą, a gorącego latem. Drzwi mogą być gładkie, czy posiadać tłoczone wzory. Są także drzwi z okienkami lub bez nich. W drzwiach mieszkaniowych stosuje się wizjery zwane judaszami, w drzwiach w domach tego nie ma.

drzwi wejścioweZ jednej strony okienko sprawia, że ktoś może zajrzeć do środka, a z drugiej my też widzimy kto znajduje się na zewnątrz i możemy mu nie otworzyć. Obecnie w sprzedaży są takie okna które działają tylko w jedną stronę, czyli tak jak lustra weneckie. Z zewnątrz niczego nie widać, ale z wewnątrz widać wszystko. To daje nam możliwość kontroli tego, kto stoi przed drzwiami, ale nas nikt nie zobaczy. Szybki w drzwiach mogą być też dekoracyjne. Mogą imitować witraże, mieć różne kolorowe motywy, na przykład kwiaty. Dzięki temu drzwi wyglądają ładniej. Kupując solidne drzwi wejściowe ze Śląska warto także zadbać o dobry zamek. Jeden może nie wystarczyć, lepsze są takie z dodatkowym zabezpieczeniem. Wtedy mamy jeden standardowy zamek umiejscowiony na dole, a do tego na górze zamek antywłamaniowy, czy też zasuwę drzwiową. Włamanie się do naszego domu będzie niemożliwe albo chociaż bardzo utrudnione. Taki zamek z kluczami może podnosić koszty zakupu drzwi, jednak jest to inwestycja godna uwagi. Wybierając drzwi wejściowe warto od razu zakupić wszystkie elementy potrzebne do jego montażu, czyli zawiasy i śruby. W sklepie sprzedawcy od razu nam wszystko podpowiedzą.

Takie elementy tak jak futryna są zazwyczaj w komplecie, ale jeśli chcemy mieć drzwi niestandardowe to trzeba samodzielnie skompletować wszystkie elementy. Warto wspomnieć także o tym, że wybierając drzwi wejściowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w opcji zakupu mamy także zapewniony ich montaż przez fachowców.