Gdzie najlepiej montować drzwiczki piecowe?

drzwiczki piecowe

Czy ma znaczenie, gdzie postawimy nasz piec grzewczy? Wiele osób zadaje sobie pewnie to pytanie przed zorganizowanie miejsca na kotłownię. Może najpierw dajmy na to, że chcielibyśmy mieć kotłownię na piętrze. Czemu to jest zły pomysł? Już odpowiadam.

Drzwiczki piecowe nie mogą być gdziekolwiek

drzwiczki piecowePo pierwsze piec grzewczy wolnostojący, a tym bardziej, jeżeli jest to piec żeliwny swoje waży, a po co strop ma być niepotrzebnie obciążony? Jest to i niepotrzebne i niebezpieczne. Druga sprawa, jeżeli miałby to być piec na węgiel to istnieje ryzyko zaczadzenia, co bezpośrednio prowadzi do śmierci. Tak więc widzimy, że jest to niebezpieczne już z dwóch powodów. Co dalej? Dalej będzie jeszcze bardziej stanowczo, ponieważ jak wszystko do tej pory mogliśmy oszukać. Mogliśmy wykorzystać lżejsze ruszty piecowe, mniejsze drzwiczki piecowe itd. to fizyki nie oszukamy, choćby nie wiem co. Tak więc ciepła woda, czy powietrze zawsze idzie do góry, nigdy na dół, dlatego też, jeżeli mielibyśmy piec na górze fizyka nie współpracowała by z nami. Tak więc duża część energii w ogóle nie chętnie gdziekolwiek by się przemieszczała. A w przypadku, gdy mamy piec w piwnicy lub na parterze możemy tak obwód zrobić, żeby bez problemu woda przepływała przez cały dom, zostawiając wszędzie odpowiednią ilość ciepła, a jak wiadomo, o to przecież chodzi w ogrzewaniu. Ma być ciepło i jednocześnie bezpiecznie. Jeżeli jest ciepło i niebezpiecznie, wtedy nie możemy mówić o komforcie, podobnie jak mamy bezpiecznie ale zimno. Nie o to chodzi. Całkowicie nie oto, dlatego też zamiast kombinować pamiętajmy, że kotłownia musi być na parterze lub w piwnicy, żeby fizyka mogła nam pomagać w pracy, ponieważ w tym przypadku praca bez współpracy fizyki mogłaby być bardzo trudna, albo i niemożliwa.

Szczerze, to nie wiem, ponieważ nie znam nikogo, kto ostatecznie zdecydowałby się postawić kotłownię na piętrze. Dlatego też są to tylko informacje, które można nazwać prawdopodobnymi, a nie pewnymi. Należy o tym pamiętać powtarzając to komuś.