Grzejniki kanałowe – gdzie można zamontować?

Grzejniki to coś, co musi się znaleźć w każdym domu czy zakładzie pracy. Dzięki nim i piecowi centralnego ogrzewania w pomieszczeniach może być zawsze przyjemnie ciepło. Najczęściej kupowane są zwykłe grzejniki, w formie prostokąta, w kolorze białym.

Grzejniki kanałowe do pokoju z przeszkleniami

grzejniki kanałoweJednak nie zawsze można je zainstalować, nie prezentują się one też zbyt atrakcyjnie, więc nie spodobają się osobom, które dbają bardzo o wygląd wnętrza. Co można wtedy zrobić? Dobrym rozwiązaniem są tutaj polecane grzejniki kanałowe. Są to kaloryfery montowane w podłodze, tak że z wierzchu widzimy tylko metalową lub drewnianą kratkę. Taki grzejnik jest zatem niewidoczny (przynajmniej z daleka), a dobrze rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Fakt, iż montowany jest w podłodze, a nie na ścianie, sprawia, że można go zastosować w pomieszczeniach nietypowych, na przykład tam gdzie są duże szklane ściany. Są to zarówno wieżowce korporacyjne ze stali i szkła, jak również nowoczesne domu, gdzie w pokoju dziennym mamy dużo przeszkleń. Na szklanej ścianie nie zamontuje się grzejnika, więc jedynym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe. Można je także stosować w pomieszczeniach, gdzie estetyka ma wielkie znaczenie i nie chcemy psuć ogólnego wrażenia brzydkim, białym grzejnikiem. Warto wspomnie o tym, że kratki do grzejników kanałowych można dopasować do koloru podłogi.

grzejniki kanałoweMogą być metalowe (szare lub białe), czy też mieć drewniane nakładki w naturalnym kolorze. Niewidoczny grzejnik ma swoje zalety, można jednak celowo wybrać kratkę w kontrastowym kolorze dopasowanym nie do koloru paneli podłogowych, ale na przykład do barwy mebli, dodatków, czy ścian. Grzejniki kanałowe można stosować nie tylko w domu, ale także w firmie. Przydadzą się we wspomnianych biurowcach, ale także w firmach, które nie chcą szpecić swojego wnętrza brzydkim grzejnikiem lub też w formach zajmujących się projektowaniem wnętrz, które chcą pokazać klientom różne rozwiązania w kwestii ogrzewania. Grzejniki kanałowe można zamontować w różnych pomieszczeniach, jednak nie sprawdzą się na basenie, czy w łazience, ze względu na ryzyko zalania i uszkodzenia grzejnika. Również w kuchni gdzie bardzo się brudzi lepiej jest zastosować standardowe ogrzewanie podłogowe. Można oczywiście zamontować grzejniki kanałowe, jednak trzeba to zrobić w miejscu z dala od kuchenki elektrycznej i od zlewozmywaka, najlepiej od strony pokoju dziennego i jadalni.

Warto zaznaczyć że decyzję o montażu grzejnika kanałowego należy podjąć wtedy kiedy wykonujemy podłogi, bo należy je przystosować do instalacji grzejników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *