Grzejniki kanałowe – gdzie można zamontować?

grzejniki kanałowe

Grzejniki to coś, co musi się znaleźć w każdym domu czy zakładzie pracy. Dzięki nim i piecowi centralnego ogrzewania w pomieszczeniach może być zawsze przyjemnie ciepło. Najczęściej kupowane są zwykłe grzejniki, w formie prostokąta, w kolorze białym.

Grzejniki kanałowe do pokoju z przeszkleniami

grzejniki kanałoweJednak nie zawsze można je zainstalować, nie prezentują się one też zbyt atrakcyjnie, więc nie spodobają się osobom, które dbają bardzo o wygląd wnętrza. Co można wtedy zrobić? Dobrym rozwiązaniem są tutaj polecane grzejniki kanałowe sklep. Są to kaloryfery montowane w podłodze, tak że z wierzchu widzimy tylko metalową lub drewnianą kratkę. Taki grzejnik jest zatem niewidoczny (przynajmniej z daleka), a dobrze rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Fakt, iż montowany jest w podłodze, a nie na ścianie, sprawia, że można go zastosować w pomieszczeniach nietypowych, na przykład tam gdzie są duże szklane ściany. Są to zarówno wieżowce korporacyjne ze stali i szkła, jak również nowoczesne domu, gdzie w pokoju dziennym mamy dużo przeszkleń. Na szklanej ścianie nie zamontuje się grzejnika, więc jedynym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe. Można je także stosować w pomieszczeniach, gdzie estetyka ma wielkie znaczenie i nie chcemy psuć ogólnego wrażenia brzydkim, białym grzejnikiem. Warto wspomnie o tym, że kratki do grzejników kanałowych można dopasować do koloru podłogi.

grzejniki kanałoweMogą być metalowe (szare lub białe), czy też mieć drewniane nakładki w naturalnym kolorze. Niewidoczny grzejnik ma swoje zalety, można jednak celowo wybrać kratkę w kontrastowym kolorze dopasowanym nie do koloru paneli podłogowych, ale na przykład do barwy mebli, dodatków, czy ścian. Grzejniki kanałowe można stosować nie tylko w domu, ale także w firmie. Przydadzą się we wspomnianych biurowcach, ale także w firmach, które nie chcą szpecić swojego wnętrza brzydkim grzejnikiem lub też w formach zajmujących się projektowaniem wnętrz, które chcą pokazać klientom różne rozwiązania w kwestii ogrzewania. Grzejniki kanałowe można zamontować w różnych pomieszczeniach, jednak nie sprawdzą się na basenie, czy w łazience, ze względu na ryzyko zalania i uszkodzenia grzejnika. Również w kuchni gdzie bardzo się brudzi lepiej jest zastosować standardowe ogrzewanie podłogowe. Można oczywiście zamontować grzejniki kanałowe, jednak trzeba to zrobić w miejscu z dala od kuchenki elektrycznej i od zlewozmywaka, najlepiej od strony pokoju dziennego i jadalni.

Warto zaznaczyć że decyzję o montażu grzejnika kanałowego należy podjąć wtedy kiedy wykonujemy podłogi, bo należy je przystosować do instalacji grzejników.