Jak poprawnie zabezpieczyć przewożony ładunek

taśma pakowa

 

Wszystkie firmy trudniące się składowanie i transportowaniem paczek mają świadomość, że ich zabezpieczenie jest najważniejsze. Aby to zagwarantować, używane są różnorodne rzeczy, które chronią ładunek do chwili, aż będzie on przetransportowany do miejsca przeznaczenia. Istnieje wiele typów ochrony ładunków, chociaż bezsprzecznie najmniej kosztowną oraz najpopularniejszą metodą jest stosowanie folii stretch.

taśma pakowaFolie z materiałów sztucznych najczęściej wyrabia się za pośrednictwem dwóch metod: pierwsza z nich tyczy się tłoczenia rękawa z rozdmuchem, gdzie stopione tworzywo pompowane jest przez kolistą szparę, z kolei druga polega na wylewaniu, to znaczy roztopione tworzywo wypompowywane jest przez płaską dyszę. Do wytwarzania folii stosuje się różnorodnych surowców, w tym polietylenu, polipropylenu czy kopolimeru. Pierwsza materia stosowana jest do produkcji właśnie folii stretch. Folia stretch jest najbardziej wielofunkcyjnym materiałem stosowanym do zabezpieczania różnorodnych ładunków. Dzięki szczególnym cechom, nadaje się do pakowania zarówno towarów o wielkich gabarytach, jak i niewielkich. Ponadto, paczka może mieć niesymetryczny kształt, co znacząco zwiększa możliwości stosowanie folii. Folia stretch jumbo jest niesamowicie wytrzymała i elastyczna. Przezroczysta folia stretch producenta sprawia, iż towar będzie w bardzo dobry sposób ochroniony, a jego rozpoznanie nie będzie powodować kłopotu. Z kolei barwny rodzaj folii spowoduje, że będzie ona nieosiągalna dla oczu rabusiów oraz nie będzie uszkodzona przez niekorzystne działanie promieni UV. Następnym atutem, który świadczy za używaniem tego typu zabezpieczenia, jest cena folii stretch, która jest względnie niska. Aczkolwiek, zabezpieczanie za pomocą folii stretch wymaga dużo doświadczenia lub kupienia odpowiedniej maszyny, która potrzebuje najmniej 2,5m², a by zabezpieczyć pakunek musi być on jednakowej wielkości.

Z kolei owijanie ręczne jest mało precyzyjne oraz powoduje większe zużywanie folii. Pozostałymi, często używanymi produktami do pakowania paczek jest taśma pakowa, popularna w wszelkiego rodzaju magazynach oraz vibac, taśma wyróżniająca się dużą wytrzymałością na różnice temperatur.