Jak poprawnie zamontować wewnętrzną jednostkę klimatyzacji?

montaż instalacja klimatyzacji

O zaletach klimatyzacji w domu przekonało się już wiele osób. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych sposobów na ochłodzenie powietrza obecnie można je także oczyszczać i nawilżać, a sam klimatyzator nie zajmuje wiele miejsca. O tym, ile miejsca w mieszkaniu czy domu będzie zajmował klimatyzator zależy jego rodzaj i budowa, gdyż najczęściej montowanymi urządzeniami są klimatyzatory typu split.

Montaż klimatyzacji krok po kroku

klimatyzacja z LublinaSkładają się one z dwóch jednostek, które trzeba zamontować wewnątrz i na zewnątrz. Parownik, czyli jednostka wewnętrzna, będzie znajdowała się w jednym z pomieszczeń, dlatego trzeba go podłączyć do wszystkich pozostałych kabli i przewodu freonowego. Ten ostatni sprawia, że urządzenie będzie ochładzało powietrze. Przed przystąpieniem do montowania urządzenia należy przygotować niezbędne narzędzia, takie jak miarka, ołówek, poziomica. Będą one wielce pomocne, gdy trzeba bezie zaznaczyć, na jakiej wysokości ma się coś znajdować, albo gdzie dokładnie będzie przytwierdzona dana część parownika. Jeżeli jednostka wewnętrzna jest przeznaczona do zamontowania jej pod sufitem, trzeba bardzo ostrożnie określić, w którym to dokładnie miejscu w pokoju będzie. To samo tyczy się przy montowaniu klimatyzacji podłogowej – odlęgłość od przeszkód musi być zachowana. Jeżeli do zestawu są dołączone wsporniki, warto się nimi posiłkować.

montaż instalacja klimatyzacjiPrzechodząc do zasadniczej części, na samym początku należy wykonać otwór w ścianie, który ma średnicę do sześciu centymetrów. Będą one potrzebne, by móc bezproblemowo poprowadzić całe okablowanie do zewnętrznej części klimatyzatora. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzi się wiertarka z otwornicą. Gdy otwór jest już zrobiony i oczyszczony, można przystąpić do zainstalowania wspornika. Musi on znajdować się poziomo do konstrukcji, jeżeli jest to ściana nośna. Potem należy odpowiednio utwierdzić konstrukcję na miejscu i do tego celu użyć wkrętów szybkiego montażu. Ich budowa nie zaszkodzi, zdecydowanie przyspieszy cały montaż klimatyzacji w domu z Lublina pochodzi wielu fachowców oferujących swoją pomocną dłoń w kwestii zakładania klimatyzacji. Ich pomoc może zakończyć na podaniu ceny za usługę lub jej wykonanie.

Obecnie montażem klimatyzacji zajmują się fachowcy, którzy za tę usługę mogą policzyć sobie dość duże koszty. Warto jednak pamiętać, że ten dość drogi sprzęt w rękach laika będzie niebezpieczny, dlatego jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy, lepiej zaoszczędzić pieniędzy i kłopotu wynajmując ekipę montującą klimatyzatory w domach.