Jak urządzić ogród zimowy?

Ogród zimowy

Ogrody zimowe to zabudowy, które oferują masę możliwości i sposobów ich wykorzystania. Miłośnicy ogrodnictwa mogą urządzić sobie domową szklarnię i przeznaczyć oszkloną przestrzeń w całości na hodowlę roślin. Osoby, którym zależy na powiększeniu metrażu domu lub wyposażenia działki w szklaną wiatę, wykorzystają ogród zimowy do celów czysto wypoczynkowych. Przylegająca do ściany domu oranżeria może posłużyć jako druga jadalnia lub salon. I to przez cały rok!

Aranżacja oranżerii i ogrodów zimowych

Ogród zimowyJak urządzić ogród zimowy, by najlepiej spełniał funkcję dodatkowego pokoju? Przytulne ciepłe pomieszczenie przeznaczone do domowego użytku wymaga odpowiedniego przygotowania i planu już na etapie projektu. Każdą decyzję powinniśmy konsultować z doświadczonym specjalistą, który będzie nasz ogród budował. Warto brać pod uwagę wszelkie jego uwagi. W największych miastach Polski powinniśmy bez trudu znaleźć rzetelną ekipę, która realizuje zlecenia na oranżerie zimowe ogrody Warszawa, Toruń, Łódź oraz okolice tych miast to niektóre z wielu miejsc w naszym kraju, w których znajdziemy firmy specjalizujące się w budowach tego typu. Jeśli zależy nam, aby godnie i schludnie przyjąć gości w naszym przeszklonym tarasie, powinniśmy dobrać odpowiednie meble ogrodowe, czyli stół i krzesła, oraz wyposażyć je w wygodne poduszki, które będzie łatwo wyczyścić tak, by zawsze były zdatne do użytku. Na deskach lub płytach warto rozłożyć odpowiedniej wielkości dywan, który będzie kolorystycznie pasował do reszty wystroju. Na krótsze jesienne i zimowe dni niezbędne okaże się odpowiednie oświetlenie ogrodu.

Ogród zimowyWielu klientów decyduje się na klasyczne wiszące lampki zawieszane nad pomieszczeniem na całą szerokość. Równie dobrze sprawdzą się większe stojące lampy ustawione w rogach. Wszelkie meble, dodatki i inne elementy wystroju są uzależnione od wielkości pomieszczenia. Im większe wnętrze, tym więcej powinno się ich znaleźć. Oprócz stołu i krzeseł warto pomyśleć również o innych drobnych meblach, które uprzyjemnią nam pobyt na krytym tarasie. Leżak ogrodowy czy bujany fotel wiklinowy to świetne dodatki, które nie zajmują dużo miejsca, a urozmaicają pomieszczenie i czynią je wielofunkcyjnym. Tak, jak w domu, tak i w oranżerii wszelkie kwiaty i inne rośliny dodają klimatu i charakteru. Duża donica, ustawiona w odpowiedniej odległości od innych elementów, nie będzie wadzić, a znacząco upiększy wnętrze. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, nie ograniczajmy się wyłącznie do roślin doniczkowych, lecz zaryzykujmy i spróbujmy ozdobić szklane ściany bluszczem czy pnączami. Efekt będzie fenomenalny.

Przejrzyjmy galerie zdjęć w internecie, sprawdźmy, jak wyglądają gotowe oranżerie w innych domach i zastosujmy te elementy, które sprawią nam najwięcej satysfakcji i będą rzeczywiście służyły wypoczynkowi. Nasza oranżeria powinna skłaniać się ku naszym gustom i zapewniać domownikom maksymalny komfort.