Jak wybrać odpowiedni pilot do bramy?

Piloty do bram

Posiadanie bramy z wbudowanym napędem jest bardzo wygodne i przydatne. Odpowiednie dopasowanie konstrukcji jest bardzo ważne, ponieważ wpływa to na działanie całego systemu. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Przede wszystkim, kiedy nie jest się pewnym, jaki napęd pasuje do bramy, należy udać się do fachowca, który bez problemu dobierze jego odpowiedni rodzaj.

Piloty a system kodowania

Piloty do bram	Wśród nich wyróżnia się te, które wykorzystywane są do konstrukcji dwuskrzydłowych, czyli elektrohydrauliczne, bazujące na konstrukcji śrubowej, z łamanym ramieniem, a także te podziemne. Każdy z nich wyróżnia się czymś innym i ma swoje zalety, które jeśli zostaną odpowiednio wykorzystane, wpłyną na bezawaryjne działanie bramy. W związku z tym należy skupić się na długości skrzydła i jego ciężarze, ilości miejsca, które będzie potrzebne na siłownik, a także odległości osi zawiasów od krawędzi słupka. Kiedy wszystko zostanie ustalone, następnie zamontowane i działa, można skupić się na wyborze pilota. Oczywiście firmy, które zajmują się ich produkcją, mają dostępnych kilkadziesiąt rodzajów. W związku z tym są takie, które służą jako zawieszka do kluczy samochodowych, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z kolei inne można wozić ze sobą w aucie i bez problemu je znaleźć, ponieważ są podświetlane, co jest bardzo przydatne szczególnie w nocy.

Piloty do bram	Urządzania te głównie posiadają tylko dwa przyciski i ich używanie nie jest skomplikowane. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które szeroko się stosuje. Jednak cała konstrukcja polega na podłączeniu do bramy radioodbiornika. Kiedy już działa, wtedy można zaprogramować pilot. Trudno jest to wykonać samemu, ponieważ wiążę się to z dostępem do centrali, która wszystkim steruje i w większości przypadków jest zabezpieczona kodem. Jeśli go nie znamy, nic nie można zrobić. Jednak piloty do bram z podświetleniem często pracują w tzw. systemie kodowania dynamicznie zmiennego. Polega to na wysyłaniu sygnału, który zmienia się zgodnie z ustalonym algorytmem. Co więcej, odbiornik, który wszystko kontroluje, wie, jaki będzie następny znak. Dzięki temu używanie całej konstrukcji staje się bezpieczniejsze.

Jeśli obecne jest stałe kodowanie, może dojść do skopiowania sygnału, co równa się, z tym że każdy będzie mógł dostać się za ogrodzenie. Wybór odpowiedniego pilota do bramy jest bardzo ważne. Szczególnie, wtedy kiedy chcemy jak najlepiej dbać o swoje bezpieczeństwo. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle rodzajów tego sprzętu, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.