Jak wybrać odpowiednią szafę pod zabudowę?

szafy do zabudowy
Rozwiązania takie, jak szafy do zabudowy, meble na wymiar czy specjalne zamówienie są coraz popularniejsze. Głównie ze względu na to, że można je indywidualnie zaprojektować według oczekiwań czy metrażu pomieszczenia. W takich wypadkach warto również dobrać liczbę szuflad, wieszaków i półek bądź kolor i materiał, z którego meble będą wykonane.

Czym powinna cechować się szafa do zabudowy?

szafy do zabudowyJednak trzeba zwrócić uwagę na jakość, by szafa przetrwała długie lata użytkowania. Zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu nie jest proste. Dlatego warto wybierać sprytne rozwiązania, które pomogą zarówno zorganizować miejsce do przechowywania, jak i będą estetyczne i stylowe. Szafa wnękowa to mebel, który posiada dużą pojemność, dlatego trzeba dobrze przemyśleć jej umiejscowienie, by jak najlepiej wykorzystać potencjał. Najlepiej wstawić ją do sypialni, wówczas ma się wygodny dostęp do odzieży. Urozmaiceniem takiej szafy, które jest dodatkowo praktyczne, będzie wstawienie luster w drzwi przesuwne, uczyni to ją bardziej estetyczną i funkcjonalną. Obecnie dużo par i rodzin z dziećmi wybiera tego typu meble, jak szafy pod zabudowę Poznań natomiast jest miastem, gdzie można znaleźć wiele warsztatów, które tworzą produkty na wymiar. Takie rozwiązanie cenione jest za profesjonalne podejście do oczekiwań klientów. Gwarantowana jest także wysoka jakość usług.

szafy do zabudowySzafa do zabudowy może ze spokojem pełnić funkcję garderoby. Jednak należy przemyśleć jej wymiary, zadbanie o wysokość i szerokość to norma, zwykle zapomina się o odpowiedniej głębokości. Wnętrze szafy powinno składać się z półek, szuflad, drążków wieszakowych czy pantografów. Nie można zapominać o uchwytach na paski, przedziałkach na bieliznę, czy miejscu na deskę do prasowania, suszarkę do prania czy odkurzacz. Dodatkowe wyposażenie takiej szafy pod zabudowę stanowi oświetlenie ledowe, stopery w szynach zatrzymujące przesuwne drzwi szafy w bezpiecznym położeniu oraz szczotki uszczelniające zabezpieczające przed gromadzeniem się kurzu. Z kolei, jeżeli chodzi o same drzwi, to warto wybrać te z systemem przesuwnym, ponieważ oszczędza to miejsce, które trzeba byłoby wykorzystać na klasyczne otwieranie uchylne. Meble pod zabudowę mają praktycznie same zalety.

Dzięki temu rozwiązaniu można wykorzystać nawet trudną przestrzeń i wnękę o nietypowym kształcie. Samo wnętrze można zaprojektować według własnego pomysłu i zapotrzebowania. Na każdy rodzaj odzieży można zaplanować odpowiednie miejsce. Jest możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań technicznych, jak wysuwane kosze czy pantografy, czyli ruchome drążki na wieszaki.