Jak znaleźć dobrego instalatora pomp ciepła w Łasku?

pompa ciepła

Pompy ciepła to urządzenia całkiem nowe na polskim rynku, jednak w ciągu ostatnich kilku lat zyskały bardzo dużą popularność. Choć rozwiązanie to wciąż ma swoich przeciwników, liczba osób zainteresowanych nowoczesnymi systemami grzewczymi wciąż rośnie. Z tego powodu w wielu dużych i małych miastach Polski powstały nowe firmy i przedsiębiorstwa, które specjalizują się w wycenie, projektowaniu i montażu pompy ciepła.

Instalacja pomp ciepła

pompa ciepłaPompy ciepła to bardzo nowoczesne urządzenia, które w zależności od jego rodzaju i modelu pobierają ciepło z różnych źródeł, by ogrzać wnętrze budynku. Pompy ciepła najlepiej współpracują z ogrzewaniem płaszczyznowym, najczęściej wykorzystywanym – podłogowym, a także rzadziej spotykanym – ściennym. Na rynku można spotkać się z dwoma głównymi rodzajami pomp: powietrzną i gruntową. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które mogą okazać się decydujące podczas wyboru urządzenia. Pompy gruntowe są dużo bardziej odporne na silne mrozy, a ciepło pobierają z wód gruntowych, przez co wymagają zrobienia odwiertów na terenie działki. Pompy powietrzne są nieco bardziej wrażliwe na bardzo niskie temperatury, jednak są urządzeniami o niewielkich rozmiarach, łatwych w montażu.

pompa ciepłaAby mieć pewność, że urządzenie grzewcze będzie działało poprawnie, należy skorzystać z usług profesjonalnego i sprawdzonego serwisu, który zajmie się instalacją i pierwszym uruchomieniem pompy. Także w przypadku awarii, przysługuje wówczas inwestorowi serwis gwarancyjny. Jeśli chodzi o porządne firmy, które od lat zajmują się instalacją pompy ciepła w Łask, Zgierzu i okolicach – w województwie łódzkim można znaleźć wielu bardzo dobrych fachowców. Wybierając jedną z nich, warto zapoznać się z historią firmy, poprzednimi realizacjami. W internecie można znaleźć wiele stron, na których klienci wystawiają opinię o firmie i opisują swoje wrażenia ze współpracy. Jeśli to możliwe, warto także poprosić znajomych lub rodzinę, którzy zdecydowali się na instalację pompy ciepła o polecenie fachowców.

Pompa ciepła to urządzenie, które powinno służyć przez około 30 lat, dlatego warto wybrać dobre i sprawdzone modele i marki, które dają gwarancję na swoje urządzenia. Wybierając pompę ciepła, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: rodzaj, model i marka urządzenia, wysoka jakość usług instalatora – od etapu doboru urządzenia i jego mocy, aż do pierwszego uruchomienia i serwisu gwarancyjnego. Pompa ciepła to inwestycja, która zwraca się po kilku – kilkunastu latach, dlatego warto wybrać urządzenie o jak najdłuższej żywotności.