Jaki materac wybrać?

polecane materace piankowe 140x200

Komfortowy, spokojny sen jest bardzo ważny dla każdego. To właśnie przez te 7 czy 8 godzin odzyskujemy energię, która będzie nam potrzebna, aby dobrze wykonać wszystkie swoje codzienne obowiązki następnego dnia. Jakość snu nie zależy jednak od łóżka samego w sobie, ale od dobranego do niego materaca. To on ma bowiem największy wpływ na to, czy obudzimy się z bólem kręgosłupa czy też nie.

Dobry materac piankowy

polecane materace piankowe 140x200Czy będziemy mieć dobre samopoczucie, czy rozpoczniemy dzień „struci”, gdyż po prostu będziemy czuć się zmęczeni. Dlatego jeżeli chcemy zaczynać każdy dzień z przyjemnością, warto dobrać odpowiedni materac. Polecane materace piankowe 140×200 są najczęstszym wyborem, ponieważ standardowe wymiary sprawiają, że pasują do większości łóżek. Za większy rozmiar materaca musielibyśmy dodatkowo dopłacić. Taki materac posiada wkład z pianki poliuretanowej o wysokiej gramaturze – najczęściej jest to T18 kg/m3. Ale nie wszystko jest zasługą pianki poliuretanowej, ponieważ wiele zależy od zastosowanych przez producenta technologii. Jeden polski producent stosuje na przykład specjalną technologię soft touch, która sprawia, że materac w 100% dopasowuje się do pozycji przyjętej przez leżącego podczas snu. Nie zapada się, a dokładnie dostosowuje do aktualnego ułożenia ciała – możemy wiercić się, a i tak zawsze materac wpasuje się idealnie.

polecane materace piankowe 140x200Pianka poliuretanowa ma tę zaletę, że równocześnie z wytrzymałością jest też lekka i przewiewna. Optymalny poziom wentylacji sprawia, że skóra osoby leżącej będzie oddychać, a sam materac długo będzie utrzymany w czystości, ponieważ nie absorbuje on potu. Oczywiście ważną kwestią są też jego właściwości antyalergiczne, które sprawiają, że może być stosowany zarówno przez alergików, jak i osoby z problemami skórnymi. Poleca się go także dzieciom. Ale zaletą materacy piankowych jest także odporność na ścieranie, dzięki czemu nawet po długim okresie eksploatacji taki materac piankowy wygląda niemal tak jak by dopiero co został kupiony. Dlatego jeżeli zależy nam na najwyższym poziomie trwałości oraz wytrzymałości, a przy tym na wygodzie, taki materac piankowy 140×200 będzie idealną opcją.

Producenci oferują także mniejsze rozmiary na przykład 70×120, które pasują do łóżeczka dziecięcego. Jeśli wybierzemy materac piankowy, upewnijmy się, czy posiada on certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który świadczy o tym, że zastosowane materiały nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. W ten sposób zyskamy pewność, iż dany materac jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.