Jakie rolety wybrać do wnętrza?

rolety w kasecie dzień noc

Roleta to właściwie podstawowe wyposażenie każdego wnętrza. Zapewnia nam bowiem prywatność. Nikt z nas nie chce, aby przez okna zaglądali do środka inni ludzie, dlatego możliwość zastosowania rolety jest tutaj pożądaną zaletą. Dodatkowo roleta doskonale chroni przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, co jest niezwykle przydatne w upalne letnie dni.

Rolety dzień noc łatwa w montażu

rolety w kasecie dzień nocDo tego wszystkiego, jeśli roleta prezentuje się estetycznie, to może stanowić też element dekoracyjny wnętrza. Wszystko brzmi pięknie, jednak w sklepie czeka nas naprawdę szeroki wybór rolet. Które z nich sprawdzą się najlepiej, a przy tym będą dostępne w dosyć przyjaznej cenie? Wcale nie musimy wybierać rolet klasyczny, bo obecnie oferta jest jeszcze bogatsza. Jeśli zależy nam na czymś eleganckim dobrym wyborem będzie roleta w kasecie dzień noc. Taka roleta wykonana jest z podwójnych pasów materiału, łączonymi za pomocą pasów w kolorze transparentnym. Działają zupełnie jak klasyczne żaluzje, jednak wyglądają o wiele efektowniej. Dobrze sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – zarówno kuchni czy sypialni, jak i w salonie. Bezproblemowa regulacja dopływu światła sprawia, że jest to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie.

rolety w kasecie dzień nocDużą zaletą jest to, że taka roleta dzień noc występuje w kasecie – taką kasetę można bowiem szybko i łatwo przykręcić do okna czy nawet przykleić. Producenci oferują nam szeroką gamę kolorystyczną kaset, dlatego nie będzie problemu także z dopasowaniem ich do rodzaju okna. Prowadnice boczne w kasecie sprawią, że możemy całkowicie przysłonić okno – nie pojawią się żadne prześwity świetlne. To więc dobra opcja do sypialni, kiedy chcemy się wyspać tak, żeby nie przeszkadzał nam świecący księżyc. Choć roleta dzień noc jest obecnie najpopularniejszą opcją, obok niej dostępne są także inne rozwiązania. Wymienić można tutaj chociażby rolety rzymskie, bambusowe oraz plisowane. Te pierwsze idealnie sprawdzają się we wnętrzu w stylu prowansalskim oraz nowoczesnym, rolety plisowane zaś – w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasyczny. Z kolei rolety bambusowe to doskonały wybór do miejsc, w których głównym elementem aranżacyjnym jest naturalne drewno.

Opcją jeszcze bardziej oryginalną jest roleta austriacka, która charakteryzuje się obecnością wielu efektownych marszczeń – dzięki temu idealnie zastępuje firanki i zasłony, doskonale sprawdza się na przykład w jadalni. Jak widać, w sklepie z roletami czeka nas naprawdę szeroki wybór – bez problemu dobierzemy więc coś do każdego pomieszczenia w naszym domu.