Kamery potrzebne w inspekcji kanalizacji

W medycynie się mówi, że diagnoza to połowa sukcesu, bo dzięki niej można rozpocząć prawidłowe leczenie, a pacjent szybciej dojdzie do zdrowia. Ta zasada ma działanie również w innych dziedzinach życia. Najtrudniej jest nam poznać problem.

Kamery kanalizacyjne są przydatne

kamery do kanalizacjiJeśli już wiemy z czym mamy do czynienia to wiemy jak sobie z tym poradzić. Czasem problemy są niewielkie i łatwe do usunięcia, czasem wymagają od nas fachowej wiedzy i sprzętu, potrzebnej do uporania się z nim. Również w kanalizacji dobrze postawiona diagnoza problemu ma ogromne znaczenie. Nikt nie chciałby z pewnością bawić się w samodzielnie przepychanie kanalizacji i czyszczenie rur. To wiązało by się z nieprzyjemnymi doznaniami, a diagnoza postawiona bez sprawdzania rur mogłaby się okazać nieprawidłowa. Wtedy naprawa trwałaby jeszcze dłużej. W jaki sposób można rozpoznać usterkę kanalizacji? Najlepszym sprzętem do tego będą kamery do badania kanalizacji. Taka kamera wygląda dosyć specyficznie. Jest bardzo mała i znajduje się na zakończeniu bardzo długiej rurki z tworzywa sztucznego, mogącej osiągać nawet sto metrów długości (minimum to jakieś trzydzieści metrów)! Jest ona cienka, dzięki czemu nadaje się do inspekcji nawet wąskich rur. Rurka z kamerą jest nawijana na obręcz, tak jak wąż ogrodowy, dzięki czemu łatwo jest ją wsuwać i wysuwać z kanalizacji. Na obręczy znajduje się także mały monitorek, na którym jest wyświetlany obraz z kamery.

kamery do kanalizacjiDzięki kamerze bez rozkręcania rur czy innych skomplikowanych czynności uda się zlokalizować każdą usterkę. Na kamerze zobaczymy gdzie rury przeciekają i jak poważny jest wyciek, sprawdzimy także to co blokuje odpływ nieczystości i w jaki sposób można to usunąć. Do wyboru mamy metodę udrażniania mechanicznego lub z wykorzystaniem wody pod ciśnieniem, które są dobierane pod względem tego, co zalega w rurach. Po ustaleniu rozmiaru usterki można przejść do naprawy rury. Kamera przydaje się także po usunięciu zatoru czy pęknięcia w celu sprawdzenia, czy wszystko zostało wykonane prawidłowo i kanalizacja działa już bez zarzutów. Na pewno dobra kamera powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie zostaną uszkodzone nawet jeśli rura z kamerą będzie się przedzierała przez zatrzymaną zatorem wodę z nieczystościami. Obraz powinien być czytelny i dobrze widoczny, dzięki czemu będzie widać dokładnie z czym mamy do czynienia.

Kamera do rur powinna być także łatwa w czyszczeniu, co należy wykonać po każdej pracy. Liczą się też takie elementy, jak długość rury, głowica która sama się pionizuje (co ułatwia jej prowadzenie), czy też wygodny wózek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *