Kamery potrzebne w inspekcji kanalizacji

kamery do kanalizacji

W medycynie się mówi, że diagnoza to połowa sukcesu, bo dzięki niej można rozpocząć prawidłowe leczenie, a pacjent szybciej dojdzie do zdrowia. Ta zasada ma działanie również w innych dziedzinach życia. Najtrudniej jest nam poznać problem.

Kamery kanalizacyjne są przydatne

kamery do kanalizacjiJeśli już wiemy z czym mamy do czynienia to wiemy jak sobie z tym poradzić. Czasem problemy są niewielkie i łatwe do usunięcia, czasem wymagają od nas fachowej wiedzy i sprzętu, potrzebnej do uporania się z nim. Również w kanalizacji dobrze postawiona diagnoza problemu ma ogromne znaczenie. Nikt nie chciałby z pewnością bawić się w samodzielnie przepychanie kanalizacji i czyszczenie rur. To wiązało by się z nieprzyjemnymi doznaniami, a diagnoza postawiona bez sprawdzania rur mogłaby się okazać nieprawidłowa. Wtedy naprawa trwałaby jeszcze dłużej. W jaki sposób można rozpoznać usterkę kanalizacji? Najlepszym sprzętem do tego będą kamery do badania kanalizacji. Taka kamera wygląda dosyć specyficznie. Jest bardzo mała i znajduje się na zakończeniu bardzo długiej rurki z tworzywa sztucznego, mogącej osiągać nawet sto metrów długości (minimum to jakieś trzydzieści metrów)! Jest ona cienka, dzięki czemu nadaje się do inspekcji nawet wąskich rur. Rurka z kamerą jest nawijana na obręcz, tak jak wąż ogrodowy, dzięki czemu łatwo jest ją wsuwać i wysuwać z kanalizacji. Na obręczy znajduje się także mały monitorek, na którym jest wyświetlany obraz z kamery.

kamery do kanalizacjiDzięki kamerze bez rozkręcania rur czy innych skomplikowanych czynności uda się zlokalizować każdą usterkę. Na kamerze zobaczymy gdzie rury przeciekają i jak poważny jest wyciek, sprawdzimy także to co blokuje odpływ nieczystości i w jaki sposób można to usunąć. Do wyboru mamy metodę udrażniania mechanicznego lub z wykorzystaniem wody pod ciśnieniem, które są dobierane pod względem tego, co zalega w rurach. Po ustaleniu rozmiaru usterki można przejść do naprawy rury. Kamera przydaje się także po usunięciu zatoru czy pęknięcia w celu sprawdzenia, czy wszystko zostało wykonane prawidłowo i kanalizacja działa już bez zarzutów. Na pewno dobra kamera powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie zostaną uszkodzone nawet jeśli rura z kamerą będzie się przedzierała przez zatrzymaną zatorem wodę z nieczystościami. Obraz powinien być czytelny i dobrze widoczny, dzięki czemu będzie widać dokładnie z czym mamy do czynienia.

Kamera do rur powinna być także łatwa w czyszczeniu, co należy wykonać po każdej pracy. Liczą się też takie elementy, jak długość rury, głowica która sama się pionizuje (co ułatwia jej prowadzenie), czy też wygodny wózek.