Klasyczne wykończenia wnętrz

białe listwy przypodłogowe

Dbając o remont nowego domu chcemy wszystko utrzymać w jak najbardziej odpowiadającym nam stylu. Decydując się na klasyczne rozwiązania należy więc pamiętać, aby całość wykończenia była ze sobą spójna, nawet w przypadku najmniejszych drobiazgów. Nawet listwy przypodłogowe muszą zostać wybrane z największą starannością, by stanowiły nie tylko zabezpieczenie krańców podłogi, ale również element dekoracyjny, który podkreśli styl wykańczanego pomieszczenia.

Białe listwy są wszędzie

 białe listwy przypodłogoweDlatego istotne jest, by postawić na klasyczny krój oraz stonowaną kolorystykę. Wykończenie wnętrza zgodnie ze swoimi preferencjami jest bardzo istotne, ponieważ to my mamy się w nich dobrze czuć. Klasyczny i prosty styl wymaga również delikatnych dodatków, które będą wyglądały estetycznie w każdym pomieszczeniu. Bez względu na kolorystykę ścian oraz podłogi najczęściej wybierane są klasyczne białe listwy przypodłogowe, które pasują niemal wszędzie. Będą się dobrze prezentowały zarówno w zestawieniu z litym drewnem, jak i panelami czy gresem. Biel ma wiele właściwości, poza swoją uniwersalnością również optycznie powiększa pomieszczenia, przez co często łączy się je z ciemnymi podłogami. Bez względu na wybrany wzór – frezowany czy prosty – nie będą się one rzucały w oczy, ale żadne niedoskonałości wykończeniowe nie zostaną dostrzeżone. Warto podkreślić, że listwy poza estetycznym wyglądem mają również być funkcjonalne. Dostępne są modele o różnej szerokości oraz wysokości, które wpływają na ich zastosowanie.

 białe listwy przypodłogoweMają za zadanie nie tylko chronić ściany przed zabrudzeniami, czy wilgocią, ale wiele z nich posiada specjalne szczeliny służące do zakrycia i zabezpieczenia licznych przewodów, które na co dzień plątają się pod nogami. Wybierając listwy poza ich kolorem oraz wzorem duże znaczenie ma dobór materiału, które ma wpływ na końcowy efekt dekoracyjny. Przede wszystkim musi być on solidny na uszkodzenia i łatwy do sprzątania, ponieważ wybierając biel trzeba się liczyć z tym, że kurz będzie bardzo widoczny. W zależności od pomieszczenia należy również pamiętać o listwach wilgocioodpornych, które dedykowane są zwłaszcza do łazienek oraz kuchni. Klasyczne wnętrze nie zawsze musi wiązać się z prostymi rozwiązaniami. Można połączyć uniwersalną kolorystykę z frezowanymi profilami, które na pewno dodadzą charakteru.

Właściwy materiał oraz wysokość cokołu również ma znaczenie, ponieważ wpływa na funkcjonalność, o której nie można zapominać podczas dokonywania zakupów. Listwy przypodłogowe stanowią bardzo ważny element dekoracyjny, dlatego inwestując w solidne modele otrzymuje się rozwiązanie na wiele lat.