Kółka dedykowane kabinom prysznicowym

Kółka do kabin prysznicowych

Nie ulega wątpliwościom, że praktyczne prysznice zdetronizowały dziś niegdyś powszechne wanny. Kabiny nie tylko zajmują znacznie mniej miejsca, ale również pozwalają nam zaoszczędzić wodę, co pozytywnie wpływa nie tylko na nasze finanse, ale i naturalne środowisko, w którym wszyscy żyjemy.

Kółka w zestawach

Kółka do kabin prysznicowychNie każdy zdaje sobie jednak sprawę, z faktu, że delikatna konstrukcja kabin jest narażona na znacznie więcej uszkodzeń niż niegdyś popularna wanna. Aby wydłużyć żywotność naszej kabiny, powinniśmy więc wyposażyć ją w niezwykle przydatne elementy, do których niewątpliwie zaliczają się kółka i rolki do kabin. Wyżej przytoczone akcesoria można dziś bez problemu zakupić w dobrze zaopatrzonych salonach stacjonarnych oraz sklepach internetowych, w których często możemy nabyć dany produkt w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Praktyczne kółka do kabin prysznicowych możemy zazwyczaj nabyć w już gotowych zestawach, w skład których może wchodzić od ośmiu do kilkunastu wymiennych części różnej wielkości. Jaką funkcję pełnią owe koła? Przede wszystkim amortyzują one nasze drzwi, które dzięki temu przesuwają się płynnie i gładko. Warto również wspomnieć o tym, że akcesoria te dodatkowo ochronią delikatne, podatne na zarysowania drzwi kabiny, które dzięki temu dłużej zachowają estetyczny wygląd.

Kółka do kabin prysznicowychKółka do kabin przyczyniają się również do tego, że nasze drzwi będą działać cicho — nikt z nas nie lubi bowiem kiedy drzwi od kabiny skrzypią. Warto również wspomnieć o tym, że rolki do kabin prysznicowych najczęściej produkuje się dziś z niezwykle trwałych, ale i miękkich zarazem materiałów, które odporne są zarówno na destrukcyjne działanie wilgoci, jak i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co najważniejsze jednak, akcesoria te nie rzucają się w oczy — nasza kabina będzie więc prezentować się nadwyraz atrakcyjnie. Choć montaż owych kółek kabinowych nie powinien stanowić dla nas większego problemu, to jednak warto również pamiętać o tym, że w montażu owych kółek z pewnością wyręczy nas każda renomowana firma zajmująca się montażem kabin prysznicowych. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że części te można nabyć w bardzo niskich cenach, które z pewnością nie nadszarpną naszego domowego budżetu.

Za komplet składający się z kilku elementów, w tym kółek o różnej wielkości i szerokości zapłacimy zaledwie kilkanaście zł. Pamiętajmy również o tym, że cena ta może być jeszcze niższa, jeśli części zakupimy nie w salonie stacjonarnym, lecz sklepie online. Koła te mocuje się następnie na specjalnych suwakach, które również znajdują się w owych zestawach.