Mieszkanie po kowbojsku

architekt wnętrz

Kto z nas choć raz w życiu nie widział westernu? Na samo słowo „western”, już oczyma wyobraźni widzimy kowboja wchodzącego do saloonu na Dzikim Zachodzie. Kowboja z dużym kapeluszem, z rewolwerami u pasa oraz z ostrogami przy obuwiu. Największą popularnością westerny cieszyły się w II połowie XIX wieku oraz na początku XX wieku.

Architekt i wnętrza ze smakiem

architekt wnętrzOsoby zafascynowane tym gatunkiem filmów fabularnych, zaczęły przenosić pewne westernowe elementy do swoich mieszkań. Czy to mogło wypalić? Okazuje się, że tak – w ten sposób powstał styl country, który wprost nawiązuje właśnie do domów osadników Stanów Zjednoczonych. Jeśli chcemy stworzyć takie wnętrze z prawdziwym smakiem i klasą – najlepszy architekt wnętrz z Katowic na pewno sprosta temu zadaniu. Oczywiście nie będzie to proste – w końcu styl ten charakteryzuje przede wszystkim brak dekoracji. Czy wnętrze, które odznacza się przede wszystkim prostotą, może być atrakcyjne? Możemy nadawać mu charakteru, wykorzystując meble ręcznie produkowane, nie zaś te pochodzące z linii sklepów meblowych. Możemy też samodzielnie uszyć poszewkę na kołdrę – metodą patchworkową, czyli łącząc pozornie niepasujące do siebie fragmenty tkanin. Dobry architekt wnętrz powie jednak, że dekoracji wcale nie musimy całkowicie unikać – mogą pojawić się przecież elementy nawiązujące własnie do Dzikiego Zachodu – na przykład mosiężne figurki przedstawiające konie.

architekt wnętrzZ powodzeniem możemy wykorzystywać też naturalne włókna czy skóry zwierząt. Z bawełny i wełny można wykonać różnego rodzaju plecionki, które będą doskonała ozdobą. Ale pamiętajmy, aby stawiać przede wszystkim na funkcję użytkową. Piękne, choć proste kredensy, szafy oraz stoły. Nie musimy obawiać się tego, że elementy konstrukcyjne tych mebli będą widoczne – w przypadku stylu country zawiasy nie szpecą, a stanowią właśnie swego rodzaju dekorację. Dzbany, kubki, talerze mogą być kolorowe czy wzorzyste – gdyż dekoracja będzie wówczas funkcją dodatkową, podstawą zaś – funkcja użytkowa. Wszystko więc jest zgodne z wyznacznikami stylu country. Jeśli chodzi o kolorystykę, tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Właściwie jeżeli zrezygnujemy z dużej ilości dekoracji, w jakiś sposób musimy skompensować ten brak, dlatego nie obawiajmy się odważnych kolorów czy ciekawych ich zestawień.

Z pewnością w ten sposób uzyskamy piękne wnętrze, które będzie zachwycać nasze oczy. Ważne jednak, by te barwy były czyste – dzięki temu nie będą przytłaczać, a zrobią naprawdę dobre wrażenie. Jak widać, styl country ma nam naprawdę wiele do zaoferowania.