Na czym polega hydroizolacja pozioma?

hydroizolacja pozioma

Żeby prawidłowo uszczelnić dom, należy wykonać hydroizolację. Pozwoli to na uniknięcie zawilgocenia ścian i zalaniu piwnicy. Każdy dom wymaga zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wód gruntowych, które znajdują się wszędzie. Aby zatrzymać ich wpływ na fundamenty budynku, trzeba zastosować metody hydroizolacji poziomej, które doskonale radzą sobie z każdym rodzajem budynku.

Charakterystyka hydroizolacji poziomej

hydroizolacja poziomaNiestety starsze budynki są pozbawione systemów izolacyjnych, dlatego też wykazują mniejszą odporność na wilgoć. Systemy hydroizolacyjne są bardzo ważne dla konstrukcji budynku, obecnie użycie ich jest obowiązkowe w nowo wybudowanych domach. Hydroizolacja jest ważna dla bezpieczeństwa fundamentów mieszkania, wpływa na wysokość opłat za ogrzewanie oraz eliminuje nieprzyjemny zapach wilgoci. Zawilgocenia działają niekorzystnie na stan zdrowia, powodują choroby układu oddechowego. Dlatego coraz częściej mieszkańcy starszych budynków szukają profesjonalnej pomocy, którą jest bezapelacyjnie usługa hydroizolacji poziomej mazowieckie z kolei, jako jeden z większych regionów, jest atrakcyjną lokalizacją dla firm budowlanych, które świadczą serwis w tym zakresie. Jednak, zanim wykona się wszelkie kroki związane z tym przedsięwzięciem, należy ocenić stan techniczny budynku. To ważne, aby nie było konieczności dodatkowych nakładów finansowych.

hydroizolacja poziomaOdpowiednia do wykonania tego zadania firma dokona wizji lokalnej, za pomocą której przygotowuje się projekt modernizacji. Hydroizolacja pozioma polega na nawierceniu otworów w ścianie w linii na wysokości około 10 cm od posadzki w równych odstępach 12,5 cm. Wówczas do otworu wprowadza się iniekty, które tworzą poziomą barierę zabezpieczającą ściany przed podciąganiem wilgoci od dołu. Najczęstszą przyczyną zawilgocenia ścian jest podciąganie kapilarne, przed którym hydroizolacja pozioma ma chronić. Zabezpieczenie powierzchni przed przenikaniem wody jest ważne w przypadku pomieszczeń, które są położone na poziomie lub poniżej poziomu gruntu. Dlatego to najczęściej piwnice są zalewane jako pierwsze. Wówczas należy chronić fundamenty i podłogę, czyli zastosować metody hydroizolacji poziomej. Najpopularniejsze z nich to izolacja ciśnieniowa oraz iniekcja krystaliczna.

Przed wykończeniem domu warto pomyśleć o jego hydroizolacji. Oszczędzi to niechcianych zalań oraz wilgoci, którą bardzo trudno wyeliminować. Obecnie firmy związane z osuszaniem budynków świadczą profesjonalne usługi izolacyjne i zabezpieczają fundamenty przed podmywaniem wód gruntowych. Dzięki temu można zapobiec niespodziewanym zalaniom piwnic, na które szczególnie narażone są starsze zabudowania.