Niedrogie ogrzewanie hal sportowych

piec nadmuchowy

Budując halę sportową od podstaw, powinniśmy dokładnie zaplanować każdy etap prac. Istotne jest między innymi przygotowanie efektywnego systemu ogrzewania. W przypadku dużych obiektów, coraz więcej inwestorów decyduje się na zastosowanie pieca nadmuchowego – który podczas spalania paliwa wykorzystuje powietrze, dzięki któremu materiał dopala się do końca.

Piece nadmuchowe do hali sportowej

piec nadmuchowyCo istotne, nie wiąże się to ze zwiększoną emisją gazów cieplarnianych, a wręcz przeciwnie. W porównaniu z innymi rozwiązaniami, zastosowanie pieców nadmuchowych jest najbardziej ekologiczne. Zwłaszcza że paliwem, które można stosować jest jedynie drewno oraz jego alternatywy w postaci materiałów drewnopochodnych, zrębek czy pelletu. Ale ekologiczność to nie jedyna zaleta pieca nadmuchowego. Warto zwrócić uwagę na to, że nagrzewanie budynku o naprawdę dużej powierzchni, odbywa się bardzo szybko! To sprawia, że pojawiają się oszczędności w zakresie ogrzewania, co jest zdecydowaną korzyścią. Ponadto istnieje możliwość wyłączenia ogrzewana w dowolnym momencie. Jeśli więc wiemy, że z hali sportowej w najbliższy weekend nie będzie nikt korzystał – nie ma sensu jej ogrzewać. Zwłaszcza że pierwsi sportowcy, którzy pojawią się na hali następnego dnia, nie będą marznąć. Można ogrzać dużą powierzchnię nawet w dziesięć minut.

piec nadmuchowyTak ogromna liczba zalet może sprawić, że niektórzy z nas będą zastanawiać się, gdzie jest jakiś haczyk – być może te piece z nadmuchem są drogie i będzie trzeba w nie sporo zainwestować, co nie zwróci się nam nawet po kilku latach eksploatacji? Producenci temu zaprzeczają – wystarczy przejrzeć oferty kilku z nich, a od razu zobaczymy, że niejeden oferuje wysokiej klasy piec nadmuchowy w konkurencyjnej cenie. To dlatego, że są to urządzenia o prostej konstrukcji – w związku z czym ich produkcja nie wymaga dużych nakładów finansowych ze strony producenta. Ale prostota konstrukcji wiąże się też z bezawaryjnością! Piece nadmuchowe to urządzenia, które właściwie nie mają prawa się popsuć, przy tym są też bezobsługowe oraz tanie w eksploatacji. Wszystko wskazuje na to, że do ogrzewania dużych budynków nie znajdziemy bardziej korzystnej alternatywy.

Z pewnością zakupiony piec okaże się niezawodny. Mimo tego wielu producentów udziela też wieloletniej gwarancji na urządzenie – na przykład pięcioletniej! W zakres gwarancji wchodzi nie tylko naprawa czy wymiana części, ale i doradztwo techniczne. Jak już powiedzieliśmy, takie urządzenia rzadko się psują, więc i tak szansa, że skorzystamy z gwarancji, jest naprawdę niewielka!