Nowoczesne kominki narożne na biopaliwo to współczesna alternatywa dla tradycyjnych kominków opalanych węglem lub drewnem. Poprzez montaż funkcjonalnego biokominka możemy nadać naszemu mieszkaniu niepowtarzalny charakter oraz stworzyć wyjątkową atmosferę.
Kominki narożne wysokiej klasy
Istnieje wiele typów kominków zasilanych biopaliwem: wolnostojące, wiszące, nadające się do zabudowy, lecz bezkonkurencyjnym typem w tej kategorii są narożne. Poprzez swój design i wykonanie zajmują bardzo mało miejsca, a dosłownie wypełnią każdy kąt naszego domu. Narożny biokominek sprawdzi się fantastycznie w mieszkaniach o małym metrażu poprzez swój nieskomplikowany montaż oraz wielkość. Niepotrzebne są do jego instalacji żadne przewody, ani kominy. Są one bezpieczne w użytkowaniu oraz nadają się dla osób lubiących komfort oraz porządek, ponieważ z biokominka nie wydobywa się popiół, ani nieprzyjemne zapachy. Aby móc cieszyć się ogniem wystarczy wlać biopaliwo, dzięki któremu płomień jest żywy, o czystej barwie. Wysokiej klasy nowoczesne kominki narożne, poza swoją formą i wyglądem, są doskonałym źródłem ciepła, a także są wydajne. Swoją energię cieplną kierują wprost do wnętrza, co jest ogromną przewagą nad tradycyjnymi. Tradycyjny kominek aż 60% swojego ciepła oddaje do komina, na zewnątrz. Biokominki na biopaliwo są energooszczędne. Swoją energooszczędność zawdzięczają właśnie biopaliwu, którego litr starcza nawet na 2 do 8 godzin użytkowania.
Wysokiej klasy narożne biokominki wykonane są z komponentów zapewniającym odporność na działania ognia. Ich następną z wielu zalet prócz funkcjonalności, wykonania jest ich wygląd. Jako potencjalny klient mamy do wyboru kształt, wymiar i typ kominka. Głównymi zaletami narożnego kominka jest to, iż może stanowić symbol połączenia dwóch pomieszczeń taki, jak na przykład salon i kuchnia. Wtedy powinien być wtopiony w ścianę, a jago rama pasować powinna do wystroju wnętrza i koloru ścian. Narożne biokominki dzielą się na dwa typy – otwarte oraz zamknięte. Biokominek narożny, otwarty jest niezwykle estetyczny, lecz oddaje mało energii cieplnej do wnętrza, natomiast zamknięte tracą dużą część uroku, ale są bardziej ekonomiczne. Biokominek zamknięty z systemem DGP ( system dystrybucji ciepłego powietrza) pozawala na ogrzanie nie tylko danej strefy, lecz na ogrzanie całego domu. Popularny jest biokominek narożny z płaszczem wodnym, który prócz ogrzewania powietrza, podwyższa także temperaturę wody w naszym domu.
Biokominki są powszechne, poprzez ich łatwą dostępność i wzrastającą popularność. Kiedyś by mieć źródło ognia w swoim domu, trzeba było poświęcić na to czasu, większy nakład pieniędzy, a także wymurować komin, teraz kominek możemy mieć nawet w kawalerce.