Nowy dom, nowoczesne rozwiązania – automatyka domowa

Inteligenty dom


Budowa nowego domu to spore wyzwanie i bardzo duży wydatek. Jednak osoby, które już decydują się na taką inwestycję powinny się także zastanowić nad wprowadzeniem w swoim domu nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym znacznie poprawi się komfort życia. Dzięki nim inteligentny dom przestanie być jedynie marzeniem a stanie się wreszcie rzeczywistością.

Inteligenty domW nowych domach wielu inwestorów decyduje się na wprowadzenie rozwiązań, których głównym celem będzie ochroną przed kradzieżą. W tym celu w domach montuje się alarmy przeciwwłamaniowe. Alarmy zazwyczaj są montowane w okolicy okien i drzwi. Dzięki detektorom ruchu uruchamiany jest alarm, który dociera do sąsiadów lub w razie potrzeby np. na policję czy do firmy ochroniarskiej. Zaalarmowane służby i sąsiedzi od razu powinni przybyć z pomocą i próbować ustalić co takiego dzieje się w domu.
Alarmy należy włączać zawsze wtedy, kiedy w domu nie ma żadnego domownika. Ponadto powinny być włączane także nocą. Coraz częściej dochodzi bowiem do zuchwałych napadów, w czasie kiedy domownicy są w domach.
Alarmy mogą także chronić przed pożarem. Detektory dymu od razu rozpoznają zagrożenie i także włączają głośny alarm lub zawiadamiają odpowiednie służby.
Ochronę przed włamaniem czy kradzieżą będą stanowiły także zewnętrzne rolety, które montuje się na okna i na drzwi. Rolety są wykonane z metalu, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych i skutecznie zabezpieczają dom przed włamaniem i przed kradzieżą.

Dostępna na rynku automatyka domowa Bydgoszcz sprawia, że rolety można otwierać i zamykać bez konieczności wstawania z krzesła czy z kanapy. Wystarczy jedynie naciśnięcie na jeden mały przycisk. Jeżeli w domu znajduje się większa liczba automatycznie działających urządzeń to można ich działanie zsynchronizować w jednym pilocie uniwersalnym.