O czym pamiętać przy budowie kominków

budowa kominków

Któż z nas nie marzył o odpoczynku na fotelu, pod kocem, w dodatku przy cieple dobywającym się z kominka umieszczonego w centralnym miejscu salonu? Do tego wciągająca książka i jesteśmy w raju! Taki obraz wygodnego, komfortowego życia towarzyszy wielu z nas w wyobraźni. Nic więc dziwnego, że prędzej czy później, gdy już uzyskujemy odpowiednie możliwości finansowe, większość ludzi decyduje się na budowę własnego domu jednorodzinnego.

Montaż kominka – co i jak

budowa kominków Nie może w nim zabraknąć oczywiście kominka. Mamy wizję zrealizowanej pracy, jednak często nie zastanawiamy się nad tym, jak tak naprawdę wygląda taka budowa kominków w Krakowie? O czym powinniśmy wówczas pamiętać? Po pierwsze, nie powinniśmy podejmować się samodzielnej budowy. Poleca się powierzać tę pracę profesjonalistom, dzieki którym będziemy mieć pewność, że kominek będzie pracował w sposób bezawaryjny, co zapewni nam bezpieczeństwo podczas jego użytkowania. Istotną kwestią jest też, zanim przystapi się do budowy, sprawdzenie stanu technicznego komina spalinowego. I ta kwestia należy do profesjonalistów, gdyż przegląd komina może być wykonywany jedynie przez kominiarza, który posiada odpowiednie uprawnienia do tego, podobnie jak odbiór systemu może odbyć się jedynie przy jego uczestnictwie.

budowa kominków Z kolei jeśli chodzi o sam montaż kominka – jak on przebiega? W pierwszym kroku należy w odpowiedni sposób przygotować miejsce, w którym zostanie zainstalowany. Należy tu zwrócić uwagę na połączenie kominka z kanałem spalinowym, na izolację ściany kominkowej. Jesli chodzi o ustawienie kominka, pamiętajmy o podkładkach pod jego nózki – w ten sposób podłoże będzie stabilne. Wkład nie powinien być przytwierdzony na stałe do podłoża, gdyż zmniejsza do bezpieczeństwo użytkowania. Zaś podczas podłączania takiego wkładu do komina, powinniśmy pamiętać o tym, że zależy to od tego, z jakiego materiału wykonany jest komin – czy z cegieł, z kształtek ceramicznych czy może z blachy żaroodpornej lub też stali kwasowej.

O tym wszystkim wiedzą jednak specjaliści, dlatego jest to kolejny argument mówiący o tym, czemu korzystanie z ich pomocy jest podstawą do tego, abyśmy w niedługim czasie potem mogli cieszyć się sprawnym kominem oraz bezpieczeństwem podczas jego nawet długoletniej eksploatacji. To między innymi od wykonania obudowy zależy jakość i sprawność kominka, ale to nie jedyna ważna kwestia. W każdym mieście znajdziemy z pewnością firmę, która specjalizuje się w montażu systemów kominkowych, dlatego możemy bez problemu zwrócić się do profesjonalistów.