Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/beyo/domains/yaidea.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
Obiekty wykonane ze stali - co i jak - Ya Idea!

Obiekty wykonane ze stali – co i jak

Stal to materiał doceniany w wielu branżach ze względu na swoje bardzo dobre właściwości techniczne. Odznacza się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz odpornością na warunki atmosferyczne, jak i czynniki chemiczne oraz biologiczne.

Hale stalowe można rozbudować

hale staloweStal jest powszechnie używana przede wszystkim w branży budowlanej – nowoczesne budownictwo uważa ten materiał za najlepszy do wielu różnych zastosowań. To dlatego jest jednym z materiałów najbardziej cenionych przez architektów. To właśnie dzięki stali można wykonać przestronne konstrukcje, które są wytrzymałe, ale przy tym charakteryzują się wdzięczną lekkością. To sprawia, że doskonale nadają się one do tworzenia nowoczesnych brył obiektów sportowych, kulturalnych, jak i biurowców. Stal wykorzystują także przedsiębiorcy zajmujący się przemysłem. O wiele tańszym rozwiązaniem jest budowa hal stalowych niż tych betonowych. Ponadto przebiega ona zdecydowanie szybciej. Najważniejsze, że powstałe hale stalowe nie są budynkami „stałymi”, z którymi nie da się nic więcej zrobić. W dowolnym momencie można rozpocząć zmiany – na przykład rozbudowę obiektu czy modyfikacje działających obciążeń, jeżeli zdecydowaliśmy się na zmianę funkcji budynku. Ponadto możliwe jest tworzenie nowych otworów kondygnacyjnych oraz zmiana konstrukcji pod względem oddziaływań związanych z ruchami poziomymi i pionowymi.

hale staloweWarto wiedzieć, że dzięki stali możliwe jest wykonywanie elementów konstrukcyjnych a nawet całych ścian – na miejscu w fabryce nie na placu budowy. Budynki prefabrykowane powstają o wiele szybciej niż te oparte na metodzie tradycyjnego budownictwa. Firmy specjalizujące się w budowie hal proponują swoim klientom szybkie i skuteczne wykonywanie konstrukcji takich jak hale blaszane – czyli obiekty, które nie są izolowane termiczne, dlatego dobrze sprawdzają się jedynie jako tymczasowe magazyny. Jeżeli interesuje nas taka hala blaszana – określmy jej konkretne wymiary zewnętrzne. Razem z producentem ustalimy, jakie obciążenie śniegiem oraz wiatrem powinna spełniać konstrukcja. To od nas będzie też zależał rodzaj wybranego zabezpieczenia przed korozją – zdecydujmy, czy stal ma być ocynkowana ogniowo czy może pomalowana specjalistycznymi farbami. Obok hal blaszanych nieocieplanych producenci proponują hale namiotowe, szeroki wybór wiat oraz zadaszeń.

Jak widać, w tak szerokiej ofercie z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie produkt, który spełnia wszystkie jej oczekiwania pod względem możliwości zastosowania oraz biorąc pod uwagę dane parametry techniczne.