Wielu inwestorów decyduje się na budowę domów z użytkowym poddaszem. Tego typu projekty architektoniczne należą do faworytów wśród najlepiej sprzedających się kategorii w ofertach pracowni.
Ocieplanie pianką jest świetna
Budynki z użytkowym poddaszem pozwalają bowiem uzyskać dodatkową powierzchnię mieszkalną, a zarazem koszty takiej inwestycji są niższe niż budowa domu piętrowego czy parterowego o takiej samej powierzchni.Coraz częściej również właściciele gotowych domów decydują się na adaptację strychu i urządzenie na nim dodatkowych sypialni czy łazienki. Zarówno budowa domu z użytkowym poddaszem, jak i zaadaptowanie strychu wymaga jednak odpowiedniego ocieplenia dachu oraz stropu. Podczas, gdy w przypadku fundamentów ważna jest hydroizolacja, użytkowe poddasze wymaga odpowiedniego ocieplenia i uzyskania wysokich parametrów termicznych. Tradycyjną metodą jest wykorzystanie wełny mineralnej. Coraz częściej jednak inwestorzy wybierają ocieplanie pianką poliuretanową. Wełna mineralna nie daje tak wysokiej szczelności, a powstałe mostki termiczne mogą powodować duże straty ciepła. Ocieplanie poddasza pianką gwarantuje niemal stuprocentową szczelność stworzonej izolacji.
Pianka jest materiałem w postaci płynnej, który aplikuje się metodą natryskową. Izolacje natryskowe można wykonać o wiele szybciej niż ocieplenia wełną mineralną.
Nie trzeba bowiem docinać płyt, ściśle ich układać i odpowiednio izolować połączeń. Pianka jest wtryskiwana w szczeliny, a gdy zmieni swoją konsystencję tworzy idealnie szczelną warstwę.