Odpowiednie dopasowanie lampki biurkowej

lampki biurkowe

Komfort w pracy jest niezwykle ważny, jeśli pracujemy w odpowiednich, wygodnych warunkach to nasza efektywność znacząco wzrasta. Z kolei jeśli jest nam niewygodnie, lub dochodzą do nas jakieś irytujące bodźce, to nasza produktywność znacząco spada. Dlatego też jak najlepsze warunki pracy są jak najbardziej wskazane by osiągać lepsze efekty i wyniki.

Lampki biurkowe do pracy

lampki biurkoweNiezwykle ważnym, ale często niestety pomijanym elementem jest odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy. Bardzo często popełniamy błąd, jakim jest umieszczanie światła zbyt ciepłego we właśnie tego typu okolicznościach. Lampki biurkowe powinny pełnić funkcję narzędzi pomagających nam w pracy, nie dodatkowo nas usypiających i przesadnie relaksujących. Dlatego też montowanie żarówek o ciepłej barwie światła nie jest dobrym pomysłem w wypadku tego typu oświetlenia. Zimne barwy światła działają pobudzająco na człowieka i stymulują jego produktywność, co jest całkowitym przeciwieństwem światła ciepłego i sprawdza się znacznie skuteczniej w takiej sytuacji. Dodatkowo nie powinniśmy umieszczać przestrzeni roboczej w sypialni, gdyż działa to dodatkowo usypiająco i redukuje naszą produktywność.

lampki biurkoweMoże to być praktycznie niewyczuwalne, jednak taka sytuacja ma miejsce. Myśląc o zamontowaniu tego typu lampek, powinniśmy także wybierać te nieprzesadnie ozdobne, które nie będą odwracać naszej uwagi od pracy, a raczej pełnić funkcję bardziej użytkową, niż estetyczną. Oczywiście nie należy pomijać samego wyglądu, gdyż w otoczeniu ładnym dla naszego oka, czujemy się bardziej przyjaźnie i po prostu milej, niż w miejscu odrzucającym od siebie swoim wyglądem. Bardzo dobre są wszelkiego rodzaju lampy wykonane w stylu minimalistycznym, które ograniczają się do głównej konstrukcji z nieprzesadną liczbą zdobień, oraz klosza. Przesadnie zdobione konstrukcje mogą rozpraszać nas w czasie pracy i nie być tak funkcjonalne jak ich inne odpowiedniki. Należy także pamiętać o funkcjonalności takiej lampki. Powinna ona mieć możliwość ustawienia kierunku oświetlenia, a w razie jej braku, posiadać chociaż klosz rozświetlający większą przestrzeń w bardziej skuteczny sposób. Dodatkowo lampa tego typu nie powinna być zbyt duża gabarytowo, gdyż w takim momencie czyni ją to nieporęczną.

Oświetlenie tego typu umieszczane na biurku musi być łatwe w przenoszeniu i bardzo mobilne, aby nie było żadnego problemu w razie chęci przetransportowania takiej lampki z jednej strony biurka na drugą, czasami potrzebujemy odpowiedniej ilości światła w konkretnym miejscu, dlatego też ważna jest możliwość dostarczenia go w wielu.