Oświetlenie przedpokoju – jaką lampę wybrać?

lampa klasyczna


Przedpokój stanowi jeden z najbardziej problematycznych pomieszczeń w domach oraz mieszkaniach – zazwyczaj jest to niewielkie pomieszczenie, traktowane dodatkowo jako wiatrołap ( w przypadku domów), które pozwala na wyłapywanie chłodu z zewnątrz i nie dopuszczanie go do wnętrza.

lampa klasycznaW przypadku mieszkań w blokach przedpokój to nie tylko miejsce z drzwiami wejściowymi, ale również nierzadko pomieszczenie w którym znajduje się wieszak lub szafa, niewielkie szafki na buty czy lustro. Aby w pełni wykorzystać tę powierzchnię zdarza się, że mieszkańcy bloków umieszczają nad sufitem popularne niegdyś “pawlacze”. Takie wykorzystanie przestrzeni z pewnością pozwala na przechowywanie wielu rzeczy, jednak sprawia, ze przedpokój staje się naprawdę niewielki i klaustrofobiczny. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Przede wszystkim dobierając odpowiedni kolor i fakturę ścian, oraz wybierając oświetlenie, które skutecznie rozświetli nawet najbardziej mroczny przedpokój. W przypadku gołych ścian warto wybrać odpowiednią farbę o jasnych kolorach. W sklepach budowlanych spotkamy lampy z dodatkowymi rozświetlającymi pigmentami, odbijającymi światło. To dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku przedpokojów w mieszkaniach. Takie samo zastosowanie mają tapety i nierównomiernej powierzchni, również w jasnych kolorach. Ważnym zagadnieniem jest dobranie odpowiedniego oświetlenia – warto zastanowić się nad rodzajem lamp czy jednej lampy oraz zadecydować o kolorze klosza czy głowic lampek. Jakie jest najpopularniejsze oświetlenie stosowane w przedpokojach? Z pewnością są to lampy sufitowe – łatwy montaż oraz możliwość dobrania nie tylko jednego źródła światła, ale całą szynę z niewielkimi lampkami sprawia, że jest chętnie wybierana zarówno przez mieszkańców bloków, ale i mieszkań.

Lampy italux to jedna z ciekawszych ofert dostępnych na polskim rynku. Firma oferuje nie tylko lampy łazienkowe, ale również przeznaczone o każdego pomieszczenia w domu. Producent oferuje lampy wykonane z trwałych materiałów odporne na uszkodzenia mechaniczne i posiadające gwarancję.