Panele do domu w stylu rustykalnym

panele dąb rustykalny

Styl rustykalny to idealny wybór dla osób, które cenią sobie klasykę w bardziej oryginalnym wydaniu. Mimo że w tego typu wnętrzach nie brakuje ponadczasowej elegancji, bez problemu można w nich znaleźć także elementy, dzięki którym pomieszczenia są przytulne oraz nikogo nie przytłaczają. Warto znać najważniejsze cechy, żeby dodać wnętrzom charakteru.

Dąb rustykalny jest świetny

panele dąb rustykalnyAktualnie producenci na rynku zadbali o to, by nawet podłoga mogła być dobrana do mebli w tym stylu. Projektowanie pomieszczeń w stylu rustykalnym należy zacząć przede wszystkim od wyboru kolorystyki ścian oraz podłóg. Wiele osób decyduje się na wyłożenie posadzki ceramicznymi płytkami albo kamieniami, ale od lat najlepiej w tej roli sprawdzają się panele drewniane. Dodają pomieszczeniom elegancji, podkreślają ich charakter i bardzo dobrze się prezentują. Jeśli ktoś chce zainwestować w wyjątkowo stylowe panele dąb rustykalny będzie świetnym wyborem. Często można spotkać się z opiniami, że dla tak wyjątkowego stylu lepsze będą egzotyczne gatunki drzew, ale mają one kilka wad, które zmniejszają ich wartość. Dąb rustykalny świetnie pasuje do klasycznych i ciepłych wnętrz, które wymagają podkreślenia swojej wyjątkowości. Parkiet z drewna powiększa również optycznie pomieszczenie jeśli dobierze się właściwą kolorystykę ścian.

panele dąb rustykalnyNajlepiej takie panele będą się komponowały z jasnymi barwami jak biel, czy beż dodając charakteru i indywidualizmu. Niewielkie dodatki kolorystyczne w zupełności wystarczą, by utrzymać dom w stylu rustykalnym. Nie wpłynął one na spójność kompozycji jeśli będzie się je dobierało rozważnie. Zawsze można się zorientować wśród inspiracji dostępnych w internecie z czym dobrze będzie wyglądał dąb rustykalny i jaki typ mebli wybrać, by nie wyróżniały się kolorystycznie. W przypadku wątpliwości można zdecydować się na zamówienie mebli wprost od producenta, który pozwoli dobrać nie tylko kolorystykę, ale także kształt i styl. Wtedy zyskuje się całkowitą pewność, że będą świetnie wyglądały wraz z drewnianym parkietem z dębu rustykalnego. Wbrew pozorom styl rustykalny nie jest przeznaczony tylko dla osób, które cenią sobie klasyczne wnętrza przypominające swoim wystrojem domy z dawnych epok.

Odpowiednie zaprojektowanie wszystkich szczegółów sprawi, że orientalne elementy będą równie dobrze wyglądać w nowoczesnych pomieszczeniach. Podłoga nie musi być elementem dominującym w przestrzeni. Drewniany postarzany stół, czy inne meble w zupełnie odmiennych odcieniach mogą całkowicie odmienić oblicze wnętrz rustykalnych.