Panele ogrodzeniowe – co trzeba wiedzieć?

Panele ogrodzeniowe są obecnie jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym, sposobem ogrodzenia naszych działek. Z pewnością mają one wiele zalet i dlatego też są tak często wybierane. Dawniej słynna siatka odeszła w niepamięć, ogrodzenia gabionowe się nie przyjęły na większą skalę, natomiast ogrodzenia drewniane są problematyczne i stosuje się je raczej na terenach wiejskich czy w szkółkach jeździeckich.

Panele ogrodzeniowe są estetyczne

panele ogrodzeniowe Ogrodzenia panelowe to dobra alternatywa z wielu względów. Przede wszystkim każdy producent paneli ogrodzeniowych stara się, by jego ogrodzenia były estetyczne. Są one złożone z równych, wąskich metalowych prętów. Często w dolnej części są lekko zagięte. Taki jeden fragment ogrodzenia jest niewielki, dlatego też łatwo go przenieść i montować. Jedna część ma może z dwa metry szerokości i nieco mniej wysokości, ale dokładne wymiary zależą od wizji producenta. Ogrodzenia dostępne są w różnych odcieniach, najpopularniejsza jest ciemna zieleń, idealnie komponująca się z ogrodem. Ogrodzenie wykonane z takiego mocnego metalu z pewnością jest bardzo trwałe. Nie będą rdzewieć, niszczyć się i wyglądać nieestetyczne. Nie trzeba myśleć o ich zabezpieczeniach i konserwacji, ponieważ już na etapie produkcji zostały wzmocnione. Montaż ogrodzenia jest bardzo łatwy.

panele ogrodzeniowe Najpierw wykopuje się dziurę w ziemi i wykłada szalunki z drewna, takie jak przy fundamentach do domu, do których wleje się beton. Po przygotowaniu podmurówki betonowej i wstawieniu metalowych słupków zatapianych w betonie można przejść do montowania poszczególnych przęseł. Później sąsiadujące przęsła łączy się ze sobą przy pomocy metalowych łączników i śrub. Jeśli nie liczyć czasu oczekiwania na zastygnięcia betonu i przygotowanie jego mieszkanki to takie ogrodzenie panelowe można postawić w kilka godzin. Podział ogrodzeń panelowych na mniejsze elementy jest korzystny także w przypadku uszkodzenia ogrodzenia. Jeśli jedno przęsło zostanie uszkodzone to możemy z łatwością je wymontować i wymienić na nowe. Nie trzeba wymieniać całości, czy kombinować jak zrobić tak, by nowa część była niewidoczna. Podsumowując, ogrodzenia panelowe mają wiele zalet. Są łatwe w montażu i w wymianie, są zbudowane z mocnego metalu, który nie będzie się giął i odkształcał jak siatka.

Kolor nie wyblaknie, rdza się nie wda w pręty, całość na pewno będzie bardzo stabilna i żadne warunki atmosferyczne nie będą straszne panelom ogrodzeniowym. Jest to zakup w rozsądnej cenie, który na pewno zwróci się w trakcie użytkowania.