Podnoszona i rozkładana ława

Stworzenie eleganckiego, ale jednocześnie przytulnego salonu to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to powinno być bowiem na tyle komfortowe i swojskie, abyśmy mogli tam na co dzień mile wypoczywać, ale równocześnie powinno być na tyle eleganckie, abyśmy mogli bez wstydu przyjmować tam gości.

Ława w małym rozmiarze

nowoczesne ławy rozkładaneProblem pojawia się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie nawet salon nie ma dużego metrażu. Ciężko tam bowiem pomieścić wszystkie niezbędne meble, skoro już sam zestaw wypoczynkowy w postaci kanapy oraz dwóch foteli zajmuje większość miejsca. A co z regałem na książki? Co z ławą? To właśnie ława sprawia zwykle dużo problemów – na co dzień bowiem chcemy jedynie móc postawić na niej filiżankę z kawą, natomiast gdy przychodzą goście, wolimy przyjąć ich z obiadem w salonie nie zaś w zaparowanej podczas gotowania kuchni. W takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem są nowoczesne ławy rozkładane. W wersji nierozkładanej nie zajmują bowiem wiele miejsca – taka standardowa ława ma szerokość 65 cm, a długość 130 cm, wysokość 59 cm. Sprawdza się więc znakomicie jako stolik kawowy na co dzień. Ale gdy tylko ją rozłożymy, wówczas długość rośnie o 40 cm, a wysokość maksymalna może wynieść 70 cm.

nowoczesne ławy rozkładaneŁawa zaczyna więc pełnić funkcję stołu. Takie rozłożenie i podniesienie ławy nie jest problematyczne, ponieważ producenci dbają o zastosowanie specjalnych, łatwych w obsłudze mechanizmów, z którymi może poradzić sobie każdy i to bez kłopotów. Najczęściej jest to po prostu prowadnica synchroniczna z hamulcem, wystarczy zwolnić hamulec aby rozłożyć blat – wówczas uzyskujemy bowiem pomiędzy dwoma częściami blatu miejsce na dodatkową wkładkę. Jeśli chodzi o podniesienie ławy do góry – kręcimy korbką, znajdującą się w takim miejscu, aby nie psuła estetyki mebla. A więc jest ona prawie niewidoczna. Takie nowoczesne ławy są więc naprawdę funkcjonalne, ponieważ mogą być nie tylko stolikiem kawowym, ale też w dowolnym momencie mogą pełnić funkcję stołu. To dogodne rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań, ale też tych większych, w których cenimy sobie jednak minimalizm oraz praktyczność. W dodatku takie ławy obecnie dostępne są w całkiem atrakcyjnych cenach, znajdziemy w salonach meblowych całkiem niedrogie modele, które jednak charakteryzuje najwyższa jakość wykonania.

Wcale nie musimy wiele płacić, aby cieszyć się meblami z prawdziwego zdarzenia i właśnie nowoczesne ławy, które można rozłożyć, są tego doskonałym przykładem. Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ niesie ono ze sobą wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *