Podnoszona i rozkładana ława

nowoczesne ławy rozkładane

Stworzenie eleganckiego, ale jednocześnie przytulnego salonu to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to powinno być bowiem na tyle komfortowe i swojskie, abyśmy mogli tam na co dzień mile wypoczywać, ale równocześnie powinno być na tyle eleganckie, abyśmy mogli bez wstydu przyjmować tam gości.

Ława w małym rozmiarze

nowoczesne ławy rozkładaneProblem pojawia się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie nawet salon nie ma dużego metrażu. Ciężko tam bowiem pomieścić wszystkie niezbędne meble, skoro już sam zestaw wypoczynkowy w postaci kanapy oraz dwóch foteli zajmuje większość miejsca. A co z regałem na książki? Co z ławą? To właśnie ława sprawia zwykle dużo problemów – na co dzień bowiem chcemy jedynie móc postawić na niej filiżankę z kawą, natomiast gdy przychodzą goście, wolimy przyjąć ich z obiadem w salonie nie zaś w zaparowanej podczas gotowania kuchni. W takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem są nowoczesne ławy rozkładane. W wersji nierozkładanej nie zajmują bowiem wiele miejsca – taka standardowa ława ma szerokość 65 cm, a długość 130 cm, wysokość 59 cm. Sprawdza się więc znakomicie jako stolik kawowy na co dzień. Ale gdy tylko ją rozłożymy, wówczas długość rośnie o 40 cm, a wysokość maksymalna może wynieść 70 cm.

nowoczesne ławy rozkładaneŁawa zaczyna więc pełnić funkcję stołu. Takie rozłożenie i podniesienie ławy nie jest problematyczne, ponieważ producenci dbają o zastosowanie specjalnych, łatwych w obsłudze mechanizmów, z którymi może poradzić sobie każdy i to bez kłopotów. Najczęściej jest to po prostu prowadnica synchroniczna z hamulcem, wystarczy zwolnić hamulec aby rozłożyć blat – wówczas uzyskujemy bowiem pomiędzy dwoma częściami blatu miejsce na dodatkową wkładkę. Jeśli chodzi o podniesienie ławy do góry – kręcimy korbką, znajdującą się w takim miejscu, aby nie psuła estetyki mebla. A więc jest ona prawie niewidoczna. Takie nowoczesne ławy są więc naprawdę funkcjonalne, ponieważ mogą być nie tylko stolikiem kawowym, ale też w dowolnym momencie mogą pełnić funkcję stołu. To dogodne rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań, ale też tych większych, w których cenimy sobie jednak minimalizm oraz praktyczność. W dodatku takie ławy obecnie dostępne są w całkiem atrakcyjnych cenach, znajdziemy w salonach meblowych całkiem niedrogie modele, które jednak charakteryzuje najwyższa jakość wykonania.

Wcale nie musimy wiele płacić, aby cieszyć się meblami z prawdziwego zdarzenia i właśnie nowoczesne ławy, które można rozłożyć, są tego doskonałym przykładem. Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ niesie ono ze sobą wiele korzyści.