Podstawowe wyposażenie sklepów – chłodnictwo i lady chłodnicze

lady chłodnicze

Każdy posiadacz marketu wcześniej czy później musi zmierzyć się z doborem właściwych mebli sklepowych. Mając na uwadze to, jak wiele producentów działa na rynku, specjalizujących się handlem tymi artykułami, dobrze jest dowiedzieć się, co powinno się zrobić przed ich zakupem.

Jedną z bardziej istotnych czynności, która zwykle zdaje się niegodna uwagi, jest dokonanie dokładnego wymierzenia lokalu, do którego wstawimy meble sklepowe. Aby właściwie dobrać meble do sklepu oraz regały półkowe, powinniśmy poznać podstawowe wymiary pomieszczenia, takie jak długość, rozpiętość oraz wysokość. W drugiej kolejności ważne jest, aby poznać przestrzenie, które powinniśmy zachować, by interesanci mogli bez problemu przemieszczać się między półkami. Następną ważną czynnością jest wykonanie precyzyjnego planu pomieszczenia, w którym nałożone zostaną wszelkie wypustki czy kontakty elektryczne. Po wykonaniu odpowiedniego schematu można zdecydować, jak umieścić regały aby wystawiane artykuły bez przeszkód pomieściły się na nich.

KTD – chłodnictwo, lady chłodnicze

W tym miejscu warto pomyśleć nad tym, jaką głębokość powinny mieć gondole sklepowe – bowiem lady chłodniczenie trzeba wykładać wszystkich produktów na regał, gdyż klienci mogą mieć kłopot z odnalezieniem tego odpowiedniego. Jeśli branżą, w jakiej specjalizujemy się, jest chłodnictwo, powinniśmy pamiętać o odpowiednich półkach dla nich przeznaczonych, jak dla przykładu lady chłodnicze, które utrzymają najbardziej właściwą temperaturę sprzedawanych produktów. Z kolei w składowiskach, najodpowiedniejsze będą meble metalowe, jak na przykład regały paletowe, które zapewniają dostępność do wszystkich palet oraz są nieskomplikowane w obsłudze. Poza tym, regały metalowe są wyjątkowo wygodne oraz trwałe. Po dokonaniu prawidłowych pomiarów, powinniśmy pomyśleć, czy pragniemy by nasz sklepik wyglądał, jak każdy inny, czy charakteryzował się nowatorstwem. Ostatnie rozwiązanie jest ryzykowne, choć może przyczynić się do pozyskania stałych klientów.

Zakupując regały mago, nie powinniśmy zapominać, iż – podobnie jak boksy kasowe – meble sklepowe producent powinien zrobić z najwyższej klasy surowców, aby posłużyć mogły nam przez wiele sezonów. Jednakże, bez względu na dobór producenta mebli, każdy właściciel sklepiku powinien zdecydować samodzielnie o wyglądzie i wyposażeniu swojego sklepu.

Każdy posiadacz marketu wcześniej czy później musi zmierzyć się z doborem właściwych mebli sklepowych. Mając na uwadze to, jak wiele producentów działa na rynku, specjalizujących się handlem tymi artykułami, dobrze jest dowiedzieć się, co powinno się zrobić przed ich zakupem. Jedną z bardziej istotnych czynności, która zwykle zdaje się niegodna uwagi, jest dokonanie dokładnego wymierzenia lokalu, do którego wstawimy meble sklepowe. Aby właściwie dobrać meble do sklepu oraz regały półkowe, powinniśmy poznać podstawowe wymiary pomieszczenia, takie jak długość, rozpiętość oraz wysokość. W drugiej kolejności ważne jest, aby poznać przestrzenie, które powinniśmy zachować, by interesanci mogli bez problemu przemieszczać się między półkami. Następną ważną czynnością jest wykonanie precyzyjnego planu pomieszczenia, w którym nałożone zostaną wszelkie wypustki czy kontakty elektryczne. Po wykonaniu odpowiedniego schematu można zdecydować, jak umieścić regały aby wystawiane artykuły bez przeszkód pomieściły się na nich. W tym miejscu warto pomyśleć nad tym, jaką głębokość powinny mieć gondole sklepowe – bowiem nie trzeba wykładać wszystkich produktów na regał, gdyż klienci mogą mieć kłopot z odnalezieniem tego odpowiedniego. Jeśli branżą, w jakiej specjalizujemy się, jest chłodnictwo, powinniśmy pamiętać o odpowiednich półkach dla nich przeznaczonych, jak dla przykładu lady chłodnicze, które utrzymają najbardziej właściwą temperaturę sprzedawanych produktów. Z kolei w składowiskach, najodpowiedniejsze będą meble metalowe, jak na przykład regały paletowe, które zapewniają dostępność do wszystkich palet oraz są nieskomplikowane w obsłudze. Poza tym, regały metalowe są wyjątkowo wygodne oraz trwałe. Po dokonaniu prawidłowych pomiarów, powinniśmy pomyśleć, czy pragniemy by nasz sklepik wyglądał, jak każdy inny, czy charakteryzował się nowatorstwem. Ostatnie rozwiązanie jest ryzykowne, choć może przyczynić się do pozyskania stałych klientów. Zakupując regały mago, nie powinniśmy zapominać, iż – podobnie jak boksy kasowe – meble sklepowe producent powinien zrobić z najwyższej klasy surowców, aby posłużyć mogły nam przez wiele sezonów. Jednakże, bez względu na dobór producenta mebli, każdy właściciel sklepiku powinien zdecydować samodzielnie o wyglądzie i wyposażeniu swojego sklepu.