Postęp technologiczny przedsiębiorstw

waga samochodowa

W chwili obecnej na rynku coraz wyżej cenione są firmy konkurencyjne, stawiające na innowacyjność i inwestujące w swoje zaplecze technologiczne. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w kontekście budowania konkurencyjności, tak wysoko cenionej nie tylko przez samych konsumentów, ale również dostrzeganej przez rynkowych analityków, inwestorów i ekonomistów.

Znalezienie nowych rynków zbytu dla swojego produktu czy nawiązanie relacji biznesowych z nowymi kontrahentami jest o wiele łatwiejsze w przypadku firmy, która może pochwalić się stawianiem na nowe technologie, inwestowaniem w patenty i wydatkami na nowoczesną linię produkcyjną.
waga samochodowaW wielu firmach ekspedycyjnych i logistycznych coraz bardziej liczy się tempo realizacji kolejnych rozładunków i przeładunków. Tysiące TIRów dziennie i setki kontenerów, które muszą być w perfekcyjnie zorganizowany sposób rozmieszczone i rozładowane lub załadowane – to wyzwanie dla prawdziwych inżynierów i logistów. Zaplecze technologiczne w takich centrach dystrybucji jest szalenie ważne i nawet tak drobne elementy jak wagi samochodowe i najazdowe mogą mieć ogromny wpływ na tempo pracy placówki oraz wyniki finansowe całej organizacji. Analizy transportowe dowodzą, jak ważny jest to element zarządzania każdym współczesnym przedsiębiorstwem, dlatego każde inwestycje mające na celu poprawienie wydajności tej części funkcjonowania firmy powinny być jak najbardziej wspierane. Szczególnie dobitnym przykładem tego, jak dużo zmienić może stosunkowo niewielka inwestycja w wagi osiowe, są skupy zboża i innych roślin hodowlanych, które w sezonie masowo dostarczane są przez sadowników i rolników z całej okolicy. Skupy te wielokrotnie blokują się ze względu na brak odpowiedniej przepustowości.

Rozładowanie TIRów to spore wyzwanie, więc dobranie urządzeń komputerowo sterowanych, zdolnych do natychmiastowej analizy masy całego transportu, pozwala na uniknięcie jakichkolwiek problemów. Często kłopotem są stare wagi osiowe, które zmuszają kierowcę do każdorazowego zatrzymywania kolejnej osi w wyznaczonym punkcie i czekaniem na dokonanie pomiaru. W tym samym czasie bardziej nowoczesne wagi komputerowe są w stanie przeanalizować masę pojazdu znajdującego się nawet w jednostajnym ruchu. Z tego względu zainwestowanie w jedno bardziej innowacyjne stanowisko jest w stanie otworzyć przed firmą całkowicie nową perspektywę odprawiania ciężarówek z czterokrotnie większą częstotliwością i to bez konieczności zatrudniania nowych pracowników – wszak skomputeryzowana waga większość czynności robi automatycznie.