Pranie ekstrakcyjne – sposób na pozbycie się plam na kanapie

pranie kanap

Podczas sprzątania i czyszczenia kanap lub dowolnej innej tapicerki meblowej można natrafić na zabrudzenia, które mimo usilnych starań nie chcą odpuścić. Próba stosowania zwyczajnych środków chemicznych może sprawić, że meble się zniszczą. Jak zatem poradzić sobie z uciążliwymi plamami? Skutecznym sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest ostatnio popularne pranie ekstrakcyjne.

Pranie kanap u klienta

pranie kanapTo usługi świadczone przez przedsiębiorstwa, które dysponują odpowiednimi środkami i sprzętem do usuwania każdego rodzaju brudu. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Korzystanie z usług prania ekstrakcyjnego stało się popularne przez niedrogi koszt, nieinwazyjne podejście, a przede wszystkim skuteczność. Nawet najbardziej zabrudzone kanapy mogą zostać wyczyszczone, bez konieczności zakupu nowych. Meble dzięki praniu ekstrakcyjnemu zostaną odpowiednio odświeżone i odnowione, w taki sposób, że będą wyglądały niemalże jak nowe. Aby kanapa zachowała swój piękny wygląd, pranie ekstrakcyjne powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Jak wygląda proces czyszczenia kanap? Tego typu pranie opiera się głównie na odpowiednio dobranych środkach chemicznych i odkurzaczach o dużej sile ssącej.

pranie kanapNa początku, kanapa poddawana jest standardowemu czyszczeniu, aby pozbyć się kurzu i drobnych zabrudzeń znajdujących się na powierzchni. Następnie używa się środka chemicznego, który wynika w strukturę materiału i rozpuszcza brud w trudno dostępnych miejscach. Po chwili, korzystając z profesjonalnych odkurzaczy, wsysa się środek chemiczny razem z brudem. Stosowana chemia jest całkowicie bezpieczne dla materiału, a dodatkowo po zakończeniu prania, w pokoju czuć przyjemny zapach. Regularne pranie kanap i innych mebli w ten sposób pozwala uniknąć problemów z pleśnią, grzybami i innymi bakteriami. Polecane firmy, oferujące ekstrakcyjne pranie kanap w Warszawie chętnie dojadą do klienta i wykonają wszystkie usługi na miejscu, bez konieczności przywożenia mebli. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, a także maksymalna wygoda dla klienta. Pranie ekstrakcyjne to innowacyjny sposób na pozbycie się plam po napojach czy tłustych zabrudzeń.

Czas wykonania usługi jest krótki – zazwyczaj zajmuje on od około godziny do 5 godzin, w zależności od stopnia zabrudzeń i powierzchni materiału. Przed przystąpieniem do prania, środek chemiczny jest testowany na materiale w mało widocznym miejscu, aby upewnić się, że nie wpłynie na wygląd produktu. Za usługi prania ekstrakcyjnego nie zapłaci się wiele – zazwyczaj jest to koszt około 100 złotych.