Projekty organizacji ruchu

organizacja ruchu

Na temat projektów drogowych wie niemalże każdy, lecz co konkretnie chowa się pod tym terminem? Zgodnie z przepisami, projekt organizacji ruchu może wykreować ktokolwiek, ponieważ prawo nie przewiduje obowiązku posiadania odpowiednich koncesji do wykonywania tego rodzaju zleceń.

organizacja ruchuNa dodatek, taki projekt można wykonać odręcznie albo za pomocą fachowego oprogramowania komputerowego, jednak musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Dla przykładu, musi zawierać plan orientacyjny oraz sytuacyjny o konkretnej skali. Wszystkie aktualne przepisy umieszczone są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Lecz, jak wcześniej zostało wspomniane, przydatny projekt drogowy kraków może stworzyć każdy, ale najczęściej trudnią się tym specjalistyczne przedsiębiorstwa. Jedną z nich jest spółka inżynieryjna Techma, mieszcząca się w Krakowie. Działalność zaczęła w 2005 roku, skupiając się na robieniu projektów drogowych oraz infrastruktury towarzyszącej. Termin tej infrastruktury, według ustawy, traktuje się jako sieci rozprowadzające, wraz z przyrządami, obiektami oraz przyłączami do budownictw mieszkalnych, urządzenie oraz zagospodarowanie terenu w ramach przedsięwzięć budownictwa mieszkaniowego oraz urządzenia i między innymi ujęcia wody. Generalnym zadaniem firmy Techna jest urzeczywistnianie wszelkich prac ze szczególną dbałością o wysoką jakość estetyczną, techniczną a także właściwie z ustalonym harmonogramem kosztowym. Pracownicy Techma posiadają obszerne umiejętności a w powstanie każdego projektu w pełni włączają się.

Pośród asortymentu, który zamieszczony jest na stronie w Internecie firmy, są wcześniej już wspomniane projekty drogowe, czyli wszystkie projekty powiązane z infrastrukturą miejską, jak na przykład projekt zjazdu, oświetlenia, parkingu albo projektowanie chodników, a także prace związane z organizacją ruchu, w tym realizacja oznakowania docelowego, obsługa formalno-prawna inwestycji, w tym pozwolenia wodno-prawne, oraz kosztorysy obiektów, to znaczy przedmiary robót.